Kasa Fanlarını Nereye Bağlamalıyım?

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakartımda 1 tane SYS_FAN girişi var sadece ve 4 pin çıkışı var. Egzoz fan olarak kullanacağım fan 3 pin bağlantılı. Diğer öndeki fanı nereye bağlamalıyım ? Ayrıca 4 pin çıkışlı SYS_FAN'a 3 pinli fanı takabilir miyim, sorun olur mu ?

Kasa: Phanteks P350X

Anakart: MSI B350M Pro VD Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Görür fakat gücü PSU'dan değil anakarttan alacak fanlar. İki fana tek SYS_FAN portundan güç vermek ne kadar sağlıklı olur bilmem. Ancak yinede idareten işini görecektir.

Görür fakat gücü PSU'dan değil anakarttan alacak fanlar. İki fana tek SYS_FAN portundan güç vermek ne kadar sağlıklı olur bilmem. Ancak yinede idareten işini görecektir.
Hocam çok sıktım sizi ama Akasa Flexa P5'te çıkışlar 2 iğne bir boşluk ve bir iğne olarak gözüküyor resimlerde.

AMD anakartla falan alakası yok. Mesela benim anakartım Asus B350M-K'da CPU Fan portu hariç 1 tane kasa fanı portu var, aynı şekilde Intel işlemciler için olan Asus B360M-K'da da CPU Fan portu hariç 1 tane kasa fanı portu var. Giriş seviyesinden kastım, her yerinden kısılmış mATX anakartlar.
Hocam çok sıktım sizi ama Akasa Flexa P5'te çıkışlar 2 iğne bir boşluk ve bir iğne olarak gözüküyor resimlerde.
Evet o şekilde, kendim bizzat test ettim 3 pinli fan taktığımda sorunsuz çalıştı ama kontrol edemedim.

AMD anakartla falan alakası yok. Mesela benim anakartım Asus B350M-K'da CPU Fan portu hariç 1 tane kasa fanı portu var, aynı şekilde Intel işlemciler için olan Asus B360M-K'da da CPU Fan portu hariç 1 tane kasa fanı portu var. Giriş seviyesinden kastım, her yerinden kısılmış mATX anakartlar.

Evet o şekilde, kendim bizzat test ettim 3 pinli fan taktığımda sorunsuz çalıştı ama kontrol edemedim.
Arada boşluk varsa 3 pinli fan nasıl girecek onu anlamadım ben. Size de onu söylemeye çalıştım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı