Kasa Fanlarının Yönü

Buğra Görgün

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba ben yeni bi bilgisayar topladım kapağı ne zaman kapatsam 99 derece işlemci kapağı açtığımda oyunda olsam bile 67 yi geçmiyor. Bilgisayarım da AMD FX 8320 işlemci bulunuyor. HDD'nin önünde soğuk havayı almak için olan bi fan vardı cooler masterın kendi kasasında çıkan sonradan egzos fanını olmadığını görerek Xigmatek Crystal 80 adlı bir fan aldım arkaya montajladım fakat kapağı kapattığımda yine derece fırlıyor. Size bi danışmak istedim resimleri altta doğru takmış mıyım ;

rQzB4a.jpg
kkd3zJ.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1 adet yan kapakta, 1 adet önde 1 adet arkada ve 1 adet üstte fan olursa kasanın içi kolay kolay ısınmaz. Fazlası varsa takabilirsin ekstra olur.

Ekran kartı kasanın içini çok ısıtır. Yan kapakta fan yoksa oraya bir tane içeri hava alacak şekilde tak ki ekran kartının ısısını biraz kessin kasaya temiz hava alsın. Aynı şekilde öne de.

Arkaya ve üste dışarı üfleyecek şekilde tak ki sıcak havayı atsın. Özellikle ekran kartının sıcaklığı yukarıdan çıkar. Sıcak hava yükseleceği için. Bu şekilde minimum birer adet fan takarsan o sıcaklıkları bulmaz diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı