Kasa İçi Doğru Hava Akışı

Pershaus

Centipat
Öncelikle merhaba! Benim şöyle bir kasam var;

Bir önde içeri doğru, Bir de yanda dışarı doğru hava akışı olan iki fan var. Ben bu kasaya fan eklemek istiyorum. Ama hangi yerlere eklemeliyim? Arkada egzoz fan takmam istiyorum şahsen. Yandakini içeri doğru hava aktaracak şekilde yapsam olur mu? Kasanın üst kısmını çıkartıp orayada fan takabilme imkanım var mı? Yani doğru hava sirkülasyonunu nasıl sağlarım? Bilir kişilerden yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Kasa hava akışı ön ve yan taraftan içeri, arka ve üst taraftan dışarı şeklinde olmalıdır. Kasanızda ön, yan ve arka taraf olmak üzere 3 fan yuvası bulunuyor olması lazım. Kasayı aldığınızda ön ve yan tarafta hazır fan takılı ise arka tarafa da egzoz fan eklemesi yapın. Üst kısmında fan takmak için yer yok ise kendiniz açamazsınız ki sizin kasanızda yok.

kasahavaakışı.jpg
Merhaba. Kasa hava akışı ön ve yan taraftan içeri, arka ve üst taraftan dışarı şeklinde olmalıdır. Kasanızda ön, yan ve arka taraf olmak üzere 3 fan yuvası bulunuyor olması lazım. Kasayı aldığınızda ön ve yan tarafta hazır fan takılı ise arka tarafa da egzoz fan eklemesi yapın. Üst kısmında fan takmak için yer yok ise kendiniz açamazsınız ki sizin kasanızda yok.

kasahavaakışı.jpg

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı