Kasa içinden yanık kokusuna benzer bir koku geliyor

YigitOzbakir

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım yaklaşık 6 senelik önceleri böyle sıkıntılarım yoktu. Fakat 1-2 sene önce yanığa benzer bir koku geliyordu bir süre bilgisayarı kullanmadıktan sonra geçti sıkıntı yoktur dedim ve kullanmaya devam ettim. Ancak son 2-3 gündür PC biraz sesli çalışıyor diye içinin tozlarını bir alayım dedim. İçin tozlarını, fanların tozlarını falan aldım. Bilgisayarı açınca sesi fark edilir derecede azaldı ama 1-2 sene önceki koku tekrar gelmeye başladı. Güç kaydağından geldiğini düşünüyorum o tarafı kokladığımda biraz daha yoğunlaşıyor.

Bilgisayarlardan pek anladığım söylenemez tam olarak hangi parçaları söylemem gerekiyor?
Kasayı açıp baktığımda kokunun PSU kaynaklı olduğunu fark ettim modeli hakkında bir fikrim yok ama 250W olduğunu öğrendim.

Son düzenleme:
Bilgisayarlardan pek anladığım söylenemez tam olarak hangi parçaları söylemem gerekiyor?
Kasayı açıp baktığımda kokunun PSU kaynaklı olduğunu fark ettim modeli hakkında bir fikrim yok ama 250W olduğunu öğrendim.

Hocam PSU'nun delikli yerlerinden koklamaya çalışın illaki anlarsınız nereden geldiğini, kesin PSU ise sisteme zarar vermeden yeni bir PSU alın ama kaliteli olsun, yukarıda bıraktığım PSU'yu alabilirsiniz hem bütçe dostu hem kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı