Çözüldü Kasa içine takılan fanların hızı nasıl kontrol edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tiger1

Hectopat
Ekran kartı fanlarını program ile kontrol edebiliyoruz da mesela boş kasa aldığımız zaman kendisiyle beraber içinde gelen fanları ve sıvı soğutucunun üzerinde takılı gelen fanları nasıl kontrol edebiliriz?

Ekran kartı fanlarını program ile kontrol edebiliyoruz da mesela boş kasa aldığımız zaman kendisiyle beraber içinde gelen fanları ve sıvı soğutucunun üzerinde takılı gelen fanları nasıl kontrol edebiliriz?

Çok araştırdım ben bunu bir türlü çözemedim BIOS'tan kontrol edilmiyorum benim sıvı soğutmanın fanlarını yazılım la kontrol edemiyorum çünkü anakartım da yeni nesil MSI ASUS benzeri olması lazımmış anakart eski olunca bunu yapamıyorum sizin yeni ise anakartınızın yazılımını indirerek kontrol sağlayabilirsiniz.

Çok araştırdım ben bunu bir türlü çözemedim BIOS'tan kontrol edilmiyorum benim sıvı soğutmanın fanlarını yazılım la kontrol edemiyorum çünkü anakartım da yeni nesil MSI ASUS benzeri olması lazımmış anakart eski olunca bunu yapamıyorum sizin yeni ise anakartınızın yazılımını indirerek kontrol sağlayabilirsiniz.
MSI B660 tomahawk ddr5 benim anakart. Yazılımı hangisi bunun yardımcı olabilir misin ?

MSI Center işe yaradı hocam. Fakat orada 3 ayar gördüm, birisi sessiz, birisi dengeli biri de extrem performans. Bunlardan extrem performansa alınca sıvı soğutucunun fanları falan bayağı hızlı dönüyor. Sizce hangi ayarda kullanmalıyım?

En memnun kaldığın seçenek hangisi ise onu kullan derim bu arada çözüm olarak işaretler misin cevabımı teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı