Kasa içine USB vantilatör takma

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Kasa fanları kendini soğutmuyor. Masaüstünde anlık serinleme için kullanılan USB vantilatörlere baktığımda çok güzel soğutma veriyorlar. Acaba bunu kasaya monte etsem buz gibi olur mu kasa? 😃 Sıcak hava çıkışı önemli biliyorum ancak temiz ve sağlam havanın da içeri girmesinde ne sıkıntı olabilir ki, bunu deneyen var mı arkadaşlar sadece benim mi aklıma geldi acaba? 😅

Kasa fanları kendini soğutmuyor. Masaüstünde anlık serinleme için kullanılan USB vantilatörlere baktığımda çok güzel soğutma veriyorlar. Acaba bunu kasaya monte etsem buz gibi olur mu kasa? 😃 Sıcak hava çıkışı önemli biliyorum ancak temiz ve sağlam havanın da içeri girmesinde ne sıkıntı olabilir ki, bunu deneyen var mı arkadaşlar sadece benim mi aklıma geldi acaba? 😅
Bir ara HDD aşırı ısındığı için ona veriyordum ve gerçekten işe yarıyor. Yalnız tek sıkıntı bilgisayarın rastgele içinde bir noktaya vermek yerine bilgisayarın giriş kısımlarına vermeniz gerekmekte. Yani muhtemelen ön panelden olacak ve ayrıca çıkış kısmı için de ayrıca bir tane daha edinebilirsiniz. Hatta size bir tüyo vereyim zaten bu ürünler ucuz olduğu için USB üzerinden 5V yerine onu kesip HDD'lerin güç kablosuna verirseniz (12V) ömrü kısalacaktır ama çok daha performanslı olacaktır.

Kasa içinde düzenli bir hava sirkülasyonu olması lazım. Anlamadığım tek bir nokta var onu içine nasıl monte edeceksin? Yoksa ben vantilatörü mü yanlış anladım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içinde düzenli bir hava sirkülasyonu olması lazım. Anlamadığım tek bir nokta var onu içine nasıl monte edeceksin? Yoksa ben vantilatörü mü yanlış anladım?
Taşınabilir Renkli USB Mini Fan Vantilatör Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor Şu şurada dursun al beş on tane dursun :D
1571822081984.png
Resimi örnek olarak koydum, mesela o ön kısımdaki fan yerine düzgün şekilde monte ederek (Fan olmayan modellerde) bu vantilatörlerden bir iki tane yerleştirsen çok daha düzgün bir hava akışı elde edebilirsin diye düşünüyorum ne yalan söyleyeyim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önceden işlemci soğutucuyu değiştirene kadar kullanmıştım. Aşırı gürültü yapması dışında herhangi bir sorun çıkarmıyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı