Vantilatör ile Kasa Soğutma

spex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, mağlum yaz sıcaklıkları ile beraber kasa içi sıcaklık değerleri yükseldi. Kasamın içinde işlemci fanı ile beraber 3 Fan bulunuyor. Benim asıl sorum kasanın kapağını açıp vantilatörü dayasam bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, mağlum yaz sıcaklıkları ile beraber kasa içi sıcaklık değerleri yükseldi. Kasamın içinde işlemci fanı ile beraber 3 Fan bulunuyor. Benim asıl sorum kasanın kapağını açıp vantilatörü dayasam bir zararı olur mu?
Faydası olacaktır ancak kasanızın üst veya ön tarafında yuva varsa yuvaya göre fan almanızı tercih ederim.

İle sıcaklık durumunu paylaşın, o kadar fan olan bir kasada ısınma probleminin olmaması gerekiyor.

O isk riskli. 4 bin 5bin CFM'lik rüzgarın anakart ve ekran kartı üzerindeki kompenantlara uzun vadede zarar verecektir. O iş öyle yürüseydi overclockçu tayfa azot kullanmak yerine; rüzgar tüneli yapıp, 50-60kw'lık dev planör motoruyla işlemciyi soğuturlardı.
Ya hiç güleceğim yoktu 20 kişinin ortasında güldüm :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı