Kasa içine USB vantilatör takma

Dağınık girecek hava yerine düzenli girecek hava akımı daha faydalı. Yani orta seviye bir bilgisayar fanı hem ses yönünden hem de performans yönünden daha mantıklı.

Forumda bir arkadaş yapmıştı, kasanın sağ alt tarafına kelepçe ile sabitleyip Ekran kartına hava üfletiyordu.
85.jpg

Bundan bahsediyorsunuz sanırsam. :D
Ben geyik olsun diye konu açmıştım. Cidden böyle yapmayın sadece kasa içi hava akışını bozarsınız. Egzoz fanı kaliteli bir şey alırsanız kasa içi sıcaklıkta ciddi düşüş olacaktır.

Fanlara bakıyorsun 30-100 lira arasında orta üst kalite bir fan. çalıştırıp itişmi çekişmi kontrol edicem ancak çakmak aleviyle yönünü bulabiliyorum o kadar zayıf üflüyor ki! Usb vantilatör olayı uzun zamandır aklımda, ayrıca ses yapar denmiş. Kademesi var bunların sessizde ayarlayabiliyorsunuz.
vanti.jpg

Bu arada kasanın kapağı kapanacak arkadaşların attığı tarzda değil demek istediğim.

Fanlara bakıyorsun 30-100 lira arasında orta üst kalite bir fan. çalıştırıp itişmi çekişmi kontrol edicem ancak çakmak aleviyle yönünü bulabiliyorum o kadar zayıf üflüyor ki! Usb vantilatör olayı uzun zamandır aklımda, ayrıca ses yapar denmiş. Kademesi var bunların sessizde ayarlayabiliyorsunuz.
Eki Görüntüle 451124
Bu arada kasanın kapağı kapanacak arkadaşların attığı tarzda değil demek istediğim.
Kapağı kapansa bile kasa içi hava akışını bozacak. Öyle daha iyi olsaydı kasalar tasarlanırken o tarz bir fan yapılırdı.

Hava akışını neden bozsun, masada oturdun yerden serinleten bir kasa fanı var mı? Bu serinletiyor işte bence kullanılabilir. Kasaya uygun ergonomi de bir tane bulup denemek lazım. Usb kablosunu kasanın arka portundan anakarta takabiliriz. Ekstra bir dönüştürücüyede gerek yok.

Eki Görüntüle 451120
Bundan bahsediyorsunuz sanırsam. :D
Ben geyik olsun diye konu açmıştım. Cidden böyle yapmayın sadece kasa içi hava akışını bozarsınız. Egzoz fanı kaliteli bir şey alırsanız kasa içi sıcaklıkta ciddi düşüş olacaktır.

Hayır bu değildi, bildiğiniz ufak vantilatörü alıp kasanın ön alt fanının oraya içeriye kelepçe ile sabitlemişti.

Kasa fanları kendini soğutmuyor. Masaüstünde anlık serinleme için kullanılan USB vantilatörlere baktığımda çok güzel soğutma veriyorlar. Acaba bunu kasaya monte etsem buz gibi olur mu kasa? 😃 Sıcak hava çıkışı önemli biliyorum ancak temiz ve sağlam havanın da içeri girmesinde ne sıkıntı olabilir ki, bunu deneyen var mı arkadaşlar sadece benim mi aklıma geldi acaba? 😅
Yurt dışında adam Blower tasarımlı ekran kartına ek fan takmıştı düşün 85 derecelerden 71 derecelere kadar düşürüyordu. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı