Kasa içini bu şekilde kablolamak sıkıntı yaratır mı?

avricaS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Hayatımda ilk defa sistem topladım. İşlemci güç kablosu biraz kısa geldi ben de anakartın arkasından geçirdim. Kablo sağa sola rahat hareket edebiliyor ama çok ufak temas ediyor anakarta bu bir sıkıntı yaratır mı?

HDD kullanmayacağım için sol attaki kızakları söküp oraya ve bir sağındaki bölüme fazla kabloları soktum. Fazla kabloları soktuğum yer sıkışık oldu bu bir sıkıntı yaratır mı?

Dosya Ekleri

• 265bdaeb-36bd-48cb-ba69-ce1081bbcd05.jpg
    265bdaeb-36bd-48cb-ba69-ce1081bbcd05.jpg
    145,6 KB · Görüntüleme: 179
Merhaba,

Hayatımda ilk defa sistem topladım. İşlemci güç kablosu biraz kısa geldi ben de anakartın arkasından geçirdim. Kablo sağa sola rahat hareket edebiliyor ama çok ufak temas ediyor anakarta bu bir sıkıntı yaratır mı?

HDD kullanmayacağım için sol attaki kızakları söküp oraya ve bir sağındaki bölüme fazla kabloları soktum. Fazla kabloları soktuğum yer sıkışık oldu bu bir sıkıntı yaratır mı?
Normalde o şekilde olması gerek zaten.

Kablolar çok bükülmediği sürece sorun yok. İşaretlediğin yer için de sıkıntı olmaz başka türlü takamazsın zaten o kabloyu.

Yok bükülmüyor sararak yerleştirmeye çalıştım. Ama zaten kullanmayacağım ileride de o kabloları büyük ihtimalle.
Anakarttaki sivri uçlar kesmediği sürece sorun olmaz.

Değmiyor. Yükseltme vidasının yanından geçiyor kablo.
Kablolar çok bükülmediği sürece sorun yok. İşaretlediğin yer için de sıkıntı olmaz başka türlü takamazsın zaten o kabloyu.

Hocam size bir sorum daha var. Kasanın içindeki yükseltme vidaları yamuk geldi. Ben buna dikkat etmeden anakartı oturttum vidaları sıkarken fark ettim bunu. Düzeltmek için anakartı çıkarttım pense ile düzelttim. Ancak tek bir vida değil neredeyse 3 tanesi yamuktu bu sırada anakartı 2-3 kere tak çıkart yaptım biraz sürttü kasanın alt kısmına. Bir iki kere de ufak vidayı tutmadı tornavida anakartın üstüne düştü küçük vida. Bir kez de tornavida değdi anakarta. Güç tuşuna bastığımda sistem sıkıntısız çalışıyor gibi duruyor ekran kartım gelmediğinden bakamıyorum. Sizce bir sıkıntı olmuş mudur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı