Kasa Kapağını Açınca Sıcaklık Düşmesi

İbrahim Özer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, işlemci ve ekran kartımın sıcaklığı ilk günlere göre 5-6 derece artış göstermişti. Bende kasanın içini açiyim fanlari temizliyeyim filan dedim. Açtım temizledim sonra bilgisayarı başlattım ve oyuna girdim. Sıcaklıklar yine eski haline dönmüştü fakat kasanın kapağını taktıktan sonra tekrar arttı sebebi ne olabilir ?

Soğutma yetersiz olabilir. Kasanızın modeli nedir ? Kaç fana sahip ?

Kasanın içinde hava akışı düzgün sağlanılamıyor olabilir. Büyük ihtimal bu yüzden sıcaklık artmıştır.

Hava sirkülasyonu gayet iyi. Tozları da temizlediğinize göre sorun neyden kaynaklanıyor bilmiyorum. Ekran kartınızın markası ne ?

Bende zalman z3 plus kullanıyorum memnunum oyuna girince sıcaklık artışı herkesde olur özelliklede ekran kartını yük altındayken eğer çok ekstra bi durum yoksa sorun yoktur.

Kablo düzenlemesi doğru. İlk günlerde 54 derece olan işlemci dün 60 gördü. Yük altında 60'ı geçmeyen ekran kartıda 67 gördü. Kasa kapağını açınca tekrardan eski haline dönüyorlar :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı