Kasanın yan kapağını çıkarınca sıcaklık değişmiyor

Arthur_Callahan

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Kasanın yan kapağını çıkarınca sıcaklık değişmiyor. İşlemcim boşta 30-35 derece arası ekran kartım da 25-30 derece arası çalışıyor. İşlemcim i5-7500 ekran kartım da Sapphire Nitro+ RX 570. yük altındayken işlemci 60-70 derece arası ekran kartı da aynı şekilde 60-70 derece arası çalışıyor. Biraz sıcaklıkları düşüreyim dedim ve kasanın yan kapağını açtım ama sıcaklıklarda en ufak bir değişiklik yok. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR2 sistemlerde fanla uğraşmamak için yanı açık kullanırdık da DDR4 güncel bir sistemde nasıl olur hayret. Şimdi düşmese bile sistemi zorladığında ısı yükseldiği zaman sıkıntı olur kapağı kapat bence.

Kasanın yan kapağını çıkarınca sıcaklık değişmiyor. İşlemcim boşta 30-35 derece arası ekran kartım da 25-30 derece arası çalışıyor. İşlemcim i5-7500 ekran kartım da Sapphire Nitro+ RX 570. yük altındayken işlemci 60-70 derece arası ekran kartı da aynı şekilde 60-70 derece arası çalışıyor. Biraz sıcaklıkları düşüreyim dedim ve kasanın yan kapağını açtım ama sıcaklıklarda en ufak bir değişiklik yok. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi?
İyi bişey, bu kasanızın hava sirkülasyonun yeterli olduğunu gösterir. Sıcaklık değerleriniz gayet iyi kapağı açıp toz ve dış etkenlere karşı savunmasız bırakmayın bence kasanızı.

Artmadığına şükret. Sıcaklığı düşüren şey kasadaki hava akışı. Sen kapağı çıkarınca hava akışı diye bir şey kalmamış oluyor. Yeterli fan kullanımı ve doğru fan konumlandırma ile kasanın kapalı kullanılması daha sağlıklı olacaktır.

Geri
Yukarı