Kasa kapağını kapatınca FurMark donması

Gasper

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, aktif olarak kullandığım RX 5500 XT ekran kartımı bir arkadaşa sattım. Cihazı alan arkadaş FurMark stres testi yaparken sistem donmuş ve birkaç kere daha testi tekrarlayınca kasanın kapağını kapatırken donduğunu fark etmiş. Ben de sapasağlam testleri geçen kart arkadaşta donunca biraz garipsedim. Bende ki sonuçların resimlerini attım. Cihazı alan arkadaşın videosunu da atıyorum. İnceleyip görüşlerini paylaşabilecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşın attığı video.

resim_2021-04-21_203432.png
resim_2021-04-21_203455.png
resim_2021-04-21_203548.png

Hocam öncelikle şunu belirteyim, çok ucuza satmışsın. Burada arkadaşın ya da senin bir hatan olduğunu düşünmüyorum. Sistem açıkken donanımsal olarak bir şey takılıp çıkarılamaz. Arkadaşa temiz formattan sonra sistemi kapatıp bilgisayar kapağını öyle takıp FurMark testi yapmasını ister misin? Büyük ihtimalle sorun çözülecek

Bilmedigin konu hakkında insanları yanlış yönlendirmen suç teşkil edecek bir durum. Şu an suç işliyorsun, farkında değilsin.
Doğrusunu söyle bilelim dostum o zaman, gerçekten 2. el aldığı bir üründen nasıl bir iade hakkı isteyebilir alıcı? Kontrol edip alması gerekir, zaten parasını verip alıyorsa geri dönüşü yok, herhangi bir şirketten sıfır ürün almıyorsun. Zaten kart bozuk olsa bile alıcı hiçbir şekilde kanıtlayamaz, belki de kendisi bozdu, polis nasıl anlasın onu? Bilmediğim konu olduğunda bilmiyorum deyip geçerim zaten, en sevmediğim insan tiplerinden birisidir bilmediği konu hakkında bilgisi varmış gibi davrananlar.

Doğrusunu söyle bilelim dostum o zaman, gerçekten 2. el aldığı bir üründen nasıl bir iade hakkı isteyebilir alıcı? Kontrol edip alması gerekir, zaten parasını verip alıyorsa geri dönüşü yok, herhangi bir şirketten sıfır ürün almıyorsun. Zaten kart bozuk olsa bile alıcı hiçbir şekilde kanıtlayamaz, belki de kendisi bozdu, polis nasıl anlasın onu? Bilmediğim konu olduğunda bilmiyorum deyip geçerim zaten, en sevmediğim insan tiplerinden birisidir bilmediği konu hakkında bilgisi varmış gibi davrananlar.
reyisim 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade etme hakları var ben kendim esnafım
ama burada ben sorunun çözümünü söyledim zaten

reyisim 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade etme hakları var ben kendim esnafım

ama burada ben sorunun çözümünü söyledim zaten
Bu ürün sıfır değil 2. el, herhangi bir mağazadan veya şirketten almıyorsun. Ürün sıfır olsa dediğinizde haklısınız fakat 2. el piyasasında alıcının neredeyse hiçbir hakkı olmuyor, almadan önce iyice deneyip alması lazım.

Geri
Yukarı