Kasa montajı hakkında tavsiyeleriniz

evrem12

Centipat
Merhaba,
Kendi kasamı kendim montaj yapmayı düşünüyorum. Bu ilk olacak PC bilgim 0 değil olağanüstüde değil 2 3 saat PC toplama videolarını izledim tüyoları dikkate almaya çalıştım.
Sistemim: Ryzen 5 1600.
Gigabyte B450M S2H.
240 GB SSD.
16 GB RAM.
1660 Super ekran kartı.
Corsair Delta RGB 550W 80+ kasa.

Montaj hakkında dikkat edilmesi gereken tavsiyeleriniz nedir diğer sorumda termal macunu illaha sürmem gerekiyor mu videolarda dikkatimi çeken direkt kutusundan çıkarıp işlemci üzerine fanı bağlıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart olduğu için bu bilgi bayağı işime yarayacak çok teşekkür ederim fakat genede genel bilgi olması açısından bu bağlantıyı yaparken kendi araştırmanızı kullanım klavuzundan mı yaptnız oradan bilgi edinilmesi gerektiğini öğrenmiştim ben.

Oraya yazdığım gibi. Kitabına uygun. Zaten yanlış olsa buradaki arkadaşlar bana kızar. :D.

O yükseltme vidalarının üstüne anakartın vida yerleri denk gelsin üst üste sonra normal vidayla sık.Sonuna kadar sıkma vidaları özellikle m2 montajlarında sonuna kadar vida sıkılınca donanıma zarar verebiliyor.
yükseltme vidalarını sonuna kadar sıkmalımıyım normal vidaların ne çk sıkı ne çok gevşek olmucak sanırım öyle biliyorum

Zaten kesin zararlı olur diye bir kural yok zarar verebilir. Ama genel tavsiye çok sıkılmamalıdır sonuna kadar sıkmaya gerek yok hem sökerken de daha kolay olur vidaları.

Ben üzerine ağır CPU soğutucu ile Vega 56 ekran kartı takacağım diye fazladan sonuna kadar sıktım. Garanti olsun oynamasin diye

Arkadaşlar birde son sorum olarak daha önce hiç montaj yapmadığım için
bana gereken veya gerekebilecek herşey (vidalar vb. kabloları bağlama şeyi vb ) kutular içerisinde bulunur değil mi ?

Ben de o konuda gıcığım. Kasaya devasa ekran kartları takıyoruz. Onlarsa yan duruyor ve onu tutan 1 ya da 2 vida. Vidalara bir şey olsa o 3 bin 4 bin verdiğin kart zarar görebilir.
Arkadaşlar birde son sorum olarak daha önce hiç montaj yapmadığım için
bana gereken veya gerekebilecek herşey (vidalar vb. kabloları bağlama şeyi vb ) kutular içerisinde bulunur değil mi ?
Temel olarak herşey çıkar kutulardan ama ekstra eşyalar genelde üst düzey donanımların kutusundan çıkıyo. Belki en fazla kabloları düzenlerken plastik kelepçe gerekir.

Arkadaşlar bir de son sorum olarak daha önce hiç montaj yapmadığım için.
Bana gereken veya gerekebilecek her şey (vidalar vb. kabloları bağlama şeyi vb ) kutular içerisinde bulunur değil mi?

Kasa için ne gerekiyor ise hepsini yollarlar. Yani şu keşke olsaydı demene gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı