Kasa Ön Fanı Calismıyor

Hamzfb

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni bir PC topladim her şey şu an icin calismakta fakat ondeki iki fanlar calismiyor. İsiklari yaniyor fakat fanlar donmuyor. Yardimci olursaniz sevinirim. Kasanin arkasinda kontrolcu mevcut. Kontrolcuden gelen SATA kablosunu SATA cikisina bagladim bu arada.

Dosya Ekleri

• 64656223-E61F-4804-971B-4C597F5BBE19.jpeg
    64656223-E61F-4804-971B-4C597F5BBE19.jpeg
    2,1 MB · Görüntüleme: 73
  • 83F48C93-BD6C-4C83-8620-7C9198BFB96C.jpeg
    83F48C93-BD6C-4C83-8620-7C9198BFB96C.jpeg
    2,3 MB · Görüntüleme: 71
Hocam kasa Msi Mag Forge mu ? Eğer öyleyse hiç uğraşmayın o fanlarla geri verin aynı durumu bende yaşadım ön fanlar bozuk geldi. Bu arada servis kasayı da istiyor fanları değiştirmek isterseniz haberiniz olsun. bunun dışında çok uğraşmayın bence ben bir kaç denemenin sonunda ekrana görüntü gelmemişti. Cmos yaparak çözmüştüm yani fanlar bariz sıkıntılı.

Hocam ben başka kasada da denedim hani ben beceriksizim diye çalışmadı yine. Bilmiyorum çözüm bulabilecek misiniz?

Anakartta ARGB çıkışı olsaydı oraya bağlıyacıktım fakat olmadığı için böyle bir sorun var. Bu hazır bir sistemdi ben demonte olarak aldım. Yani normal şartlarda çalışması gerekiyor. Sanırım biyerde kablolalama hatası yaptık. Bilen birileri konuya bakarsa çok iyi olur.

Anakartta ARGB çıkışı olsaydı oraya bağlıyacıktım fakat olmadığı için böyle bir sorun var. Bu hazır bir sistemdi ben demonte olarak aldım. Yani normal şartlarda çalışması gerekiyor. Sanırım biyerde kablolalama hatası yaptık. Bilen birileri konuya bakarsa çok iyi olur.
Hocam bende var da onunla ne alakası var anlayamadım? Zaten kontrolcü var oraya argb çıkısını bağlamanız yeterli çalışması için. 4 pinlik diğer çıkışı da anakarta bağlayarak güç vermeniz yeterli normal durumda. Ancak fanlar dönmüyor işte ne yazık ki yani RGB ya da ARGB'de sıkıntı yok.
MSI MAG Force 100M fan çalışmıyor - Technopat Sosyal Şu konuya bakarak ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirisiniz.

Anakarta herhangi bir bağlantı yapamadım çıkış olmadığı için. Şu an dönmesi için güç alamıyor sanırım. Ancak başka herhangi bir kablo çıkmadı kutudan. Nasıl ki egzoz fanı gücü sysfan portundan alıyorsa bununda öyle bir şeye ihtiyacı var sanırım. SATA'dan ışıklar için güç alınıyor sadece galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı