Yok, üzüldüğümü belirtmedim; sadece neden bu iki kasa diye yakındım.
İsim veremem ki, bir çok kasa önerisinde bu iki model mevcut.
Öneriniz için teşekkür ederim. Şimdi iki kasa arasında kaldım :D

Airhawk Duo'nun fanları daha büyük olduğu için hem içeriye çok iyi hava üfler hemde standart 12 CM fanlara göre daha sessiz çalışır. @Vorplody'de bu kasayı kullanıyor. Ayrıntılı sorularınızı cevaplayabilir.

Airhawk Duo'nun fanları daha büyük olduğu için hem içeriye çok iyi hava üfler hemde standart 12 CM fanlara göre daha sessiz çalışır. @Vorplody'de bu kasayı kullanıyor. Ayrıntılı sorularınızı cevaplayabilir.
Vorplody Bey'i çok yordum. Ram OC hakkında tekrar yardım isteyeceğim için rahatsız etme gereği duymuyorum.
Siz dahil olmak üzere, yorumlarını esirgemeyip; karar vermeme yardımcı olan forumdaşlarıma teşekkür ederim.

Vorplody Bey'i çok yordum. Ram OC hakkında tekrar yardım isteyeceğim için rahatsız etme gereği duymuyorum.
Siz dahil olmak üzere, yorumlarını esirgemeyip; karar vermeme yardımcı olan forumdaşlarıma teşekkür ederim.
Estağfurullah kullanıcı olarak yardımcı olmak isterim tabi. Ben alırken 520 liraya aldım yaklaşık bir buçuk ay önce. Fiyatına göre iyi bir kasa çok şık çok güzel bir model. Malzeme kalitesi pek iyi denemez. Ama fiyatına göre iyi, üzmez yani. Öndeki fanlar cidden güzel hava çekiyorlar. Ama toz filtresinin fanların arkasında olmasından ötürü biraz etkiliyor çektiği havayı. Toz filtresini çıkarınca bir kaç derecelik oynama olabiliyor sıcaklıklarda, önemli bir şey değil. Egzoz fan yetersiz bence, üste bir iki fan takarsanız ya da sıvı soğutma alırsanız iyi olur. Oyunlarda ekran kartı ve işlemci yüke girdiği zaman cam biraz ısınıyor, o zaman anlaşılıyor egzoz fanın yetersiz olduğu. Kasa iyi hava çekiyor ama atışı biraz sıkıntılı yani :) Onun haricinde güzel kasa memnunum bir sorun yaşamadım. Estetik olarak da çok güzel bence :)
492DB33B-AC0D-4CDF-B347-24040AEBA5DE.jpeg

Estağfurullah kullanıcı olarak yardımcı olmak isterim tabi. Ben alırken 520 liraya aldım yaklaşık bir buçuk ay önce. Fiyatına göre iyi bir kasa çok şık çok güzel bir model. Malzeme kalitesi pek iyi denemez. Ama fiyatına göre iyi, üzmez yani. Öndeki fanlar cidden güzel hava çekiyorlar. Ama toz filtresinin fanların arkasında olmasından ötürü biraz etkiliyor çektiği havayı. Toz filtresini çıkarınca bir kaç derecelik oynama olabiliyor sıcaklıklarda, önemli bir şey değil. Egzoz fan yetersiz bence, üste bir iki fan takarsanız ya da sıvı soğutma alırsanız iyi olur. Oyunlarda ekran kartı ve işlemci yüke girdiği zaman cam biraz ısınıyor, o zaman anlaşılıyor egzoz fanın yetersiz olduğu. Kasa iyi hava çekiyor ama atışı biraz sıkıntılı yani :) Onun haricinde güzel kasa memnunum bir sorun yaşamadım. Estetik olarak da çok güzel bence :)Eki Görüntüle 517526

Yorumunuzu esirgemediğiniz için teşekkür ederim.

Kasada ki asıl takıldığım nokta ise, üst tarafa 360mm soğutucu takamamız.(İleriye dönük olmuyor o zaman) Doğru mudur?
Bende sadece kasa rgb olacağı için, sizin ki gibi durmayacak.(Elinize sağlık, güzel olmuş ama ben tek renk yanmasından tarafım. Şahsi fikrim: mavi ya da kırmızı hakim olmalı.)
Bu arada Technopat forum sunucularına sizdede mi yavaş bağlanıyor.(Siteye)
O değil de aldığım ramler var ya(Crucial Ballistix Sport LT 3000MHz CL15 gecikme değerli ramler, sanki Cl16 gözüküyordu)

Paketindede CL15 yazmasına rağmen, sizinle birlikte ram oc etmeden önce programda gözüme çarpmıştı.
"Biosta CL15 yazıyorsa, bios doğrudur. 3. parti programlara takılma" diyeceksiniz ama OC etmeden önceki gecikmesini tam hatırlayamıyorum.(15 olması gerekirken 16 idi sanki)

Yorumunuzu esirgemediğiniz için teşekkür ederim.

Kasada ki asıl takıldığım nokta ise, üst tarafa 360mm soğutucu takamamız.(İleriye dönük olmuyor o zaman) Doğru mudur?
Bende sadece kasa rgb olacağı için, sizin ki gibi durmayacak.(Elinize sağlık, güzel olmuş ama ben tek renk yanmasından tarafım. Şahsi fikrim: mavi ya da kırmızı hakim olmalı.)
Bu arada Technopat forum sunucularına sizdede mi yavaş bağlanıyor.(Siteye)
O değil de aldığım ramler var ya(Crucial Ballistix Sport LT 3000MHz CL15 gecikme değerli ramler, sanki Cl16 gözüküyordu)

Paketindede CL15 yazmasına rağmen, sizinle birlikte ram oc etmeden önce programda gözüme çarpmıştı.
"Biosta CL15 yazıyorsa, bios doğrudur. 3. parti programlara takılma" diyeceksiniz ama OC etmeden önceki gecikmesini tam hatırlayamıyorum.(15 olması gerekirken 16 idi sanki)
Bu fiyat bandında üst tarafa 360mm sıvı soğutma takılan kasa bulmak zor. Bence 240mm'lik kaliteli bir soğutucu fazlasıyla yeterli olur ileriye seviye bir işlemci kullanılmadığı sürece. Tek renk yanmasından yanaysanız ARGB değil RGB modellere de yönelebilirsiniz. Attığınız MSI kasanın fiyatı şuan çok iyiymiş. Youtune Donanım Arşivi incelemiştir isterseniz bir bakın. Bellek konusuna gelirsek kesin bir şey söylemek için XMP profiline geçip bakmanız lazım.

Bu fiyat bandında üst tarafa 360mm sıvı soğutma takılan kasa bulmak zor. Bence 240mm'lik kaliteli bir soğutucu fazlasıyla yeterli olur ileriye seviye bir işlemci kullanılmadığı sürece. Tek renk yanmasından yanaysanız ARGB değil RGB modellere de yönelebilirsiniz. Attığınız MSI kasanın fiyatı şuan çok iyiymiş. Youtune Donanım Arşivi incelemiştir isterseniz bir bakın. Bellek konusuna gelirsek kesin bir şey söylemek için XMP profiline geçip bakmanız lazım.
Anakart zaten argb desteklemiyor.(Kumanda ilede uğraşılmaz.)
Aynn rgb model tercihim ama Msi Mag Forge 101M için tek fana 100TL vermekte ne bileyim...
Kasa ensiz ve ince...
Dediğiniz gibi fiyatı baya iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı