Kasa tavsiyesi

Bütçe
1000-1500
Makaleler
1
2 sene önce bir sistem topladım ama bu işlerin biraz yabancısı olduğum için kasayı dandik seçmişim ve kasayı değiştirme niyetim var.
Sistemim şu şekilde:

XFX THICC III RX 5700 XT.
AMD Ryzen 5 3600.
MSI B450M Mortar Max.
2x8 Team T-Force 3600MHz.
1 TB 970 EVO.
Frisby Venom 9270G.
FSP Hydro G PRO 750W.

Zaten PSU kendini bıraktığı için değiştirmek durumunda kalmıştım. Ekran kartı malumunuz güzel ısınıyor. Fan ayarı yapmadan önce 90 dereceleri görüyordu. Şu an fan ayarı yapılmış halde çok ağır oyunlar oynamıyorum fakat BF1 tarzı oyunlara girersem fan sesinden durulmuyor neredeyse 4000RPM'e yaklaşıyor fanlar. Bu arada kasa çok dandik olduğu için önde 12cm ve arkada yarım güçte çalışan bir 12cm egzoz fanı mevcut. Ekran kartından şüphelenip incelemeye yolladım bakımını yapıp yolladı servis ve sorun olmadığını söylediler. Artık soğutması güzel bir kasa almanın vakti geldi. Bütçem kısıtlı ve ona göre kasalar buldum. Merak ettiğim bu kasalar arasında hangisini seçmeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Başka kasa önerilerine de açığım. RGB gibi takıntılarım yoktur. Tek derdim soğutmanın sağlam olması.

Kasalar.
Aerocool Airhawk Duo.
Cooler Master MB511.
Zalman N5 MF.
MSI MAG Forge 100R-M

Dark Flash'ı hiç görmemiştim, onu da araştırayım. 20cm fanlardan dolayı Airhawk Duo'ya kayıyor gönlüm fakat aynı bütçede daha iyi bir seçenek varsa bu sefer hata yapmadan en iyi kasayı seçmek istiyorum :)

Dark Flash'ı hiç görmemiştim, onu da araştırayım. 20cm fanlardan dolayı Airhawk Duo'ya kayıyor gönlüm fakat aynı bütçede daha iyi bir seçenek varsa bu sefer hata yapmadan en iyi kasayı seçmek istiyorum :)
Aerocool fanlarının büyüklüklerinden dolayı daha az ses çıkardığını duymuştum. Zalman ile aralarındaki fark muhtemelen ses ve malzeme kalitesidir.

Karar verdim Airhawk Duo alacağım. Tavsiyede bulunanlara teşekkür ediyorum.

Bunu da alabilir ama 1 tane daha fan almali.

Ekstra fan almak onlarla uğraşmak istemiyorum açıkçası. Kasanın görünüşü de çok hoşmuş.

Güncelleme yapma gereği duydum. Airhawk duo'yu aldım fakat fansız frisby kasaya göre sıcaklık farkı göremedim acaba ben mi yanlış yaptım bir şeyi yoksa ekran kartında sıkıntı mı var anlamadım. İkinci seçenek diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı