Kasa tavsiyesi

Bütçe
1000-1500
Güncelleme yapma gereği duydum. Airhawk duo'yu aldım fakat fansız frisby kasaya göre sıcaklık farkı göremedim acaba ben mi yanlış yaptım bir şeyi yoksa ekran kartında sıkıntı mı var anlamadım. İkinci seçenek diye tahmin ediyorum.
Ekran kartınızın termal macunu kurumuş olabilir.

Ekran kartınızın termal macunu kurumuş olabilir.
Ekran kartım 2 senelik, 2 senede umarım kurumamıştır :) UV yaptım şuan güzel sıkıntı yok gibi. Bir de araştırdığıma göre 5700xt kartlarda 144hz monitör ve üstü olunca kart ekstra ısınıyormuş böyle bir şeyle karşılaştım. 144hz performanstan ödün vermek istemiyorum fakat UV güzel fayda sağladı. Boşta kart 55 derece, furmark testinde 73-74 derecelere sabitledim.

Ekran kartım 2 senelik, 2 senede umarım kurumamıştır :) UV yaptım şuan güzel sıkıntı yok gibi. Bir de araştırdığıma göre 5700xt kartlarda 144hz monitör ve üstü olunca kart ekstra ısınıyormuş böyle bir şeyle karşılaştım. 144hz performanstan ödün vermek istemiyorum fakat UV güzel fayda sağladı. Boşta kart 55 derece, furmark testinde 73-74 derecelere sabitledim.
İyi yapmışsınız ama çözümünüz geçici. 2 senede kuruma ihtimali yüksek, bence termal macununu yenileyin kartınız için hem sağlıklısı. Hem performansdan ödün vermezsiniz.

İyi yapmışsınız ama çözümünüz geçici. 2 senede kuruma ihtimali yüksek, bence termal macununu yenileyin kartınız için hem sağlıklısı. Hem performansdan ödün vermezsiniz.
O zaman bir bakayım. Daha önce ekran kartı macunu yenilemedim. Eğer gözüm keserse deneyim. Teşekkür ederim önerileriniz için. Şunu da belirteyim kart bana geldiğinden beri sıcaklıkları aynıydı yani hep boşta 50 küsür derecedeydi. Macun zamanla bitmiş, kurumuş olsa sıcaklıkların artması gerekmiyor mu?

O zaman bir bakayım. Daha önce ekran kartı macunu yenilemedim. Eğer gözüm keserse deneyim. Teşekkür ederim önerileriniz için. Şunu da belirteyim kart bana geldiğinden beri sıcaklıkları aynıydı yani hep boşta 50 küsür derecedeydi. Macun zamanla bitmiş, kurumuş olsa sıcaklıkların artması gerekmiyor mu?
Kart ilk geldiğinde kasanız kötü olduğu için sıcaklık o civarlardadır, şimdi kasanız iyi kartınızın soğutması kötü olduğu için olmuş olabilir. Kartın içini açıp bakarsınız eğer kurumadıysa kapatırsınız, kurumuşsa yenilersiniz. Sıcaklık aynı kalırsa aklıma gelen yapabileceğimiz tek şey üst kısma fan almak.

Önerilerinizi dikkate alacağım. Becerebilirsem kartın macununa bakarım fakat asıl merak ettiğim termal pedler. Bazı modellerde termal pedlerin yarım, eksik koyulduğunu okumuştum umarım öyle bir sıkıntımız yoktur.

Geri
Yukarı