Çözüldü Kasa temizliği sonrası mönitore görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe karayel

Yoctopat
Daha fazla  
Kasadan yoğun bir ses çıkması üzerine açıp içini temizledim, elektrik süpürgesiyle belirli kısımları süpürdüm ve bazı yerleri de ıslak mendille sildim ne olmuş olabilir?

Çözüm
Tum parcalarin takili oldugundan emin ol, ya da bir seye zarar verip vermediginden emin ol. Belki ses PSU'dan geliyor olabilir bir bak istersen.ama oyle temizlemen iyi degil daha dikkatli olmalisin.
Pek bilmiyorum ama ez debug led de yanıyor onun yanması mı normal yanmaması mı?

Check EZ Debug LED indicator
Check the debug status of the motherboard's EZ Debug LED indicators: When errors in related hardware occur during the system's booting process, the corresponding LED indicator will remain constantly on, hence allowing you to quickly determine the point of failure.

EZ Debug LED göstergesini kontrol edin
Anakartın EZ Debug LED göstergelerinin hata ayıklama durumunu kontrol edin: Sistemin önyükleme işlemi sırasında ilgili donanımda hatalar meydana geldiğinde, karşılık gelen LED göstergesi sürekli yanık kalacak ve böylece arıza noktasını hızlı bir şekilde belirlemenizi sağlayacaktır.

Sen bilgisayarın donanımları kontrol et. Reset atıp atmadığını öğrenmen gerek.

Sanırım olmasın işte. Bir kontrol et eğer sürekli resetliyor ise söyle. Bir de sorum olacak ekran kablosunu anakartamı bağladın yoksa ekran kartına mı?
Güç kaynağı çalışıyor, fanlar çalışıyor debug ledin üstten 2.si yanıyor, ekran kartının çalışıp çalışmadığını anlayamadım

Check EZ Debug LED indicator
Check the debug status of the motherboard's EZ Debug LED indicators: When errors in related hardware occur during the system's booting process, the corresponding LED indicator will remain constantly on, hence allowing you to quickly determine the point of failure.

EZ Debug LED göstergesini kontrol edin
Anakartın EZ Debug LED göstergelerinin hata ayıklama durumunu kontrol edin: Sistemin önyükleme işlemi sırasında ilgili donanımda hatalar meydana geldiğinde, karşılık gelen LED göstergesi sürekli yanık kalacak ve böylece arıza noktasını hızlı bir şekilde belirlemenizi sağlayacaktır.

Sen bilgisayarın donanımları kontrol et. Reset atıp atmadığını öğrenmen gerek.
Ram yazısına karşılık olan yer yanıyor diğerleri yanmıyor

Güç kaynağı çalışıyor, fanlar çalışıyor Debug LED'in üstten 2.si yanıyor, ekran kartının çalışıp çalışmadığını anlayamadım.

RAM yazısına karşılık olan yer yanıyor diğerleri yanmıyor.

RAM yanıyor ise RAM'leri bulamamış demektir dediğim gibi bir sök soketine üfle geri tak.

Kasanın yeniden başlatıp reslemediğini nasıl anlayabilirim bu konulara pek hakim dğilim kusura bakmauin.

Yani sürekli yeniden başlıyor mu manasında soruyor

Güç kaynağı çalışıyor, fanlar çalışıyor Debug LED'in üstten 2. yanıyor, ekran kartının çalışıp çalışmadığını anlayamadım.

RAM yazısına karşılık olan yer yanıyor diğerleri yanmıyor.

Dostum LED bilgisayar açılırken donanımları kontrol eder tarar ve yanar. Bilgisayarın bir sorunu varsa hangi donanımdan kaynaklı olduğunu oradaki yanan LED'den anlayabilirsin aslında. Bilgisayarda tarama yaparken LED yanar. Eğer bilgisayar donanımında hata yoksa, bilgisayar açıldıktan sonra o LED'ler sönmeli yani.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı