Kasa temizliği sonrası seste bozulma

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, bugün kasa temizliği yaptım. Tekrar bileşenleri ve kabloları bağlayıp PC'yi çalıştırdım. Lakin müzik, film fark etmeksizin ses çalarken "tık tık" diye, yağmur damlaları gibi rahatsız edici bir ses geliyor. Yarım saatte hoparlörün bozulmayacağını bilsem de hoparlörü söküp kulaklıkla denedim sonuç yine aynı. Sorun ne olabilir?

Kabloları kontrol etsene her şeyi çıkar yeniden tak istersen sorun kaynağını tam anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi Portu kullanıyorsun ses için öncellikle onu sorayım.
Kablo adı aynı zamanda Hd_Audio olabilir anakartın sol alt köşesine bağlanması lazım.

Arkada bir giriş, önde bir giriş var. Öndekini kulaklık olarak algılıyor ama sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Arkadakine takınca "bir jak takıldı, çıkarıldı" hatasını aldığımdan 1 yıldır ön portu kullanıyordum. Sesle ilgili kabloları sanırım buldum sök çıkar yaptım lakin sonuç değişmedi. Windows'dan kaynaklanabilir dedim taze format attım yine düzelmedi. Sanırım gittiği yere kadar gidecek böyle. Rahatsız edici orası ayrı.
Hangi Portu kullanıyorsun ses için öncellikle onu sorayım.
Kablo adı aynı zamanda Hd_Audio olabilir anakartın sol alt köşesine bağlanması lazım.

Dediğiniz kabloyu sonunda buldum, çift başlıydı. Yani aynı kablonun yedeği gibi bir tane daha vardı. Onu da taktım, azaldı lakin sorun devam etmekte. Sanıyorum anakart kaynaklı bir problem oldu. Kabloyu mu değiştirmek gerekir acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı