Çözüldü Kasa temizlindendikten sonra monitörde "no Signal" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar bilgiayarın kasasını temizledim ve bütün kabloları yerine taktım sistemi açtım fakat monitörde HDMI no Signal yazıyor. RAM'leri ve ekran kartını söküp tekrar taktım fakat yine olmadı. İnternette hazan her yolu denedim ama olmuyor. Saat 9'dan beri uğraşıyorum. Son çare buraya danışmak gibi. Yardımcı olur musunuz?

(Sistem açıldıktan hemen sonra anakartta kırmızı bir ışık yaniyor ve ardından sarıya dönüyor, sistemi kapatma tuşuna basılı tutunca da işlemci fanının RGB'leri 1 2 saniyeliğine yanıp kapanıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. HDMI kablosunun kasada girişi olan kısmı arızalıymış diğer HDMI girişine taktım ve açıldı. Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Monitörden gelen kablonun ekran kartına tam oturduğuna emin misiniz. Yukarda yazdıklarımı tek tek denediniz mi?
İşlemciyi yerinden sökmüş müydünüz, eğer söktüyseniz soğutucu vidalarını gereğinden fazla sıkıp işlemciyi baskı altında bırakmış olabilir misiniz? Ya da işlemci pinlerini yamultmuş olabilir misiniz?
Önceliğiniz her defasında statik boşaltarak bellekleri tek tek denemek olsun.

Geri
Yukarı