Kasa vidasına dokununca elektrik çarpması

iPioSs

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 hafta önce İncehesap üzerinden hazır sistem aldım.

Kasam bu:

80+ sertifikasını Cooler Master kalitesi olduğu için dert etmedim. Forumda 78+ gücü var deniyor.

Bugün GTA 5 oynarken bir anda sistemim kapandı. Durup dururken.

Ardından yeniden açıldı, kasanın vidasını ellerken elektrik çarptı.

Neden kaynaklanıyor olabilir?

Merhaba,

Anakart yükselticileri kullanılmadan kasaya montaj yapılmış olabilir mi? İlk aklıma bu durum geliyor.

Hocam direk normal vida kullanmışlar.
@Cooler Master Türkiye Elite V3 PSU'nun her an C4 gibi patlayabileceğini okudum birçok yerde. Ve bu kasada bunu kullanmışsınız? Ve kasa 900TL civarında. Canımızın garantisi var mı?

Yükseltici olmadan kullanmak anakartınıza ciddi zarar verebilecektir. Mümkün olan en kısa sürede değişikliği yaparsanız, bilgisayarınızın sağlığı açısından daha iyi olacaktır.

GTA 5'de kapanma sorunu neden kaynaklanıyor olabilir acaba?
Açılır açılmaz kapanmıyorsa teorik olarak; işlemci yük altındayken ısınıyor, ısınma sonucunda fark edilmeyecek düzeyde de olsa dahi genleşiyor, genleşme sonucu anakart kasa demirine değiyor ve kısa devreye sebep oluyor olabilir (bu sadece teori, doğru olmayabilir de, yeni ekran kartı aldıysanız güç sağlayıcı yeterli gücü sağlayamıyor olabilir, ama ilk açıklamalarınızdan yaptığım çıkarım sanki kısa devre oluşuyor gibi).

Açılır açılmaz kapanmıyorsa teorik olarak; işlemci yük altındayken ısınıyor, ısınma sonucunda fark edilmeyecek düzeyde de olsa dahi genleşiyor, genleşme sonucu anakart kasa demirine değiyor ve kısa devreye sebep oluyor olabilir (bu sadece teori, doğru olmayabilir de, yeni ekran kartı aldıysanız güç sağlayıcı yeterli gücü sağlayamıyor olabilir, ama ilk açıklamalarınızdan yaptığım çıkarım sanki kısa devre oluşuyor gibi).

35-40 dakika oynadım öyle kapandı

Geri
Yukarı