Kasa yere düştükten sonra takılma sorunu

tarikbyzt

Hectopat
Arkadaşlar mesela örnek vereyim oyun oynarken ekran tamamen donuyor. Mouse falan hareket etmiyor ama arkadaki müzik çalmaya devam ediyor sonra resetlediğim zaman bazen de Windows simgesinde donuyor. Farklı işletim sistemleri kurmayı denedim, farklı bir sabit disk takıp yeni işletim sistemi kurdum ama sorun devam etti. Ek olarak belirteyim aslında bu sorunlar kasa masadan düşmüştü, ondan sonra başladı.

Sistem bilgileri:
GA-H61M-S1 (rev. 2.0)
Intel Core i3 2100 3.0 GHz
NVIDIA GeForce 9800GT 1GB
4 GB RAM
350W PSU
Samsung SyncMaster monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen kasa yere düştüğünde HDD'de arıza meydana gelmiş. Oynar kafa diski çizmiş olabilir. HD Tune programı ile error scan ve health testi yapıp atabilirsen daha iyi anlayabiliriz.

Muhtemelen kasa yere düştüğünde HDD'de arıza meydana gelmiş. Oynar kafa diski çizmiş olabilir. HD Tune programı ile error scan ve health testi yapıp atabilirsen daha iyi anlayabiliriz.
farklı bir sabit disk takıp yeni işletim sistemi kurdum ama sorun devam etti.
Farklı sabit disk ile denemiş zaten. Ama benim de aklıma bir şey gelmiyor HDD'den başka.

Arkadaşlar mesela örnek vereyim oyun oynarken ekran tamamen donuyor. Mouse falan hareket etmiyor ama arkadaki müzik çalmaya devam ediyor sonra resetlediğim zaman bazen de Windows simgesinde donuyor. Farklı işletim sistemleri kurmayı denedim, farklı bir sabit disk takıp yeni işletim sistemi kurdum ama sorun devam etti. Ek olarak belirteyim aslında bu sorunlar kasa masadan düşmüştü, ondan sonra başladı.

Sistem bilgileri:
GA-H61M-S1 (rev. 2.0)
Intel Core i3 2100 3.0 GHz
NVIDIA GeForce 9800GT 1GB
4 GB RAM
350W PSU
Samsung SyncMaster monitör
Güncelleme
Arkadaşlar sorun sanırım ekran kartındaymış . Onboard ekran kartına geçtim bi sıkıntı yok zaten işimi görüyor lolde 60-70 fps veriyor.
İntel Hd Graphics 2000

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı