Kasadaki elektrik ve cızırtı sorunu

HuysuzDr

Centipat
Merhaba, çok araştırdım ama çözemedim. Sizden yardım istiyorum. Yeni aldığım sistemde elektriklenme var yani araştırdığım kadarıyla. Kulaklığı jak girişlerine takınca bilgisayar kapalı olmasına rağmen cızırtı geliyor. Elimle kasaya 2 noktadan dokununca cızırtı azalıyor. Kasa ile aynı prize takılı olan monitörün güç kablosunu sökünce cızırtı artıyor. Statik elektriklenme diyorlar ve sisteme zarar vermesinden korkuyorum. Nasıl çözebilirim bu durumu? Açıp kullanamıyorum parçalara zarar verecek diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız prizlerde toprak hattı var mı?

Evet var ve binada yeni. Aldığım klavyede galiba sorun vardı, o sebep oldu. Bir türlü çözemedim ama. Sistem de yeni olduğu için her şeyi söküp kurcalamak istemedim. Sorunun tam olarak ne olduğunu da tespit edemedim, kaldım arada.
Normalde topraklı prize takınca direkt çözülmesi mi gerekiyor? Çok bilmiyorum elektrik konularını, saçma bir soruysa kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı