Kasadan aşırı ses çıkıyor

Kasperskydan hızlı tarama yaptım birşey bulmadı. Tam tarama için 7 saat istiyor yarın yapacağım. Bu arada bilgisayarın havalar ısınmışken kıştan biraz daha fazla ses çıkartması normaldir değil mi ?

Kaspersky'dan hızlı tarama yaptım bir şey bulmadı. Tam tarama için 7 saat istiyor yarın yapacağım. Bu arada bilgisayarın havalar ısınmışken kıştan biraz daha fazla ses çıkartması normaldir değil mi?

Hocam sorun dediğim gibi işlemcinin tam yük altına girmedi ses de bu yüzden geliyor. O işlemciyi kendim de kullanıyorum ve teste sokmak dışında tam yük altına hala sokamadım. CPU-Z indirip kaç çekirdek gözüktüğünü kontrol edin. Onun dışında isterseniz bir işlemci testine sokun.

Hocam sorun dediğim gibi işlemcinin tam yük altına girmedi ses de bu yüzden geliyor. O işlemciyi kendim de kullanıyorum ve teste sokmak dışında tam yük altına hala sokamadım. CPU-Z indirip kaç çekirdek gözüktüğünü kontrol edin. Onun dışında isterseniz bir işlemci testine sokun.
İşlemci testi nasıl yaparım ? Bir zarar verir mi test ?
Sorunu hala çözemedim. Böyle sanırım işlemci fanından hafiften de toza sürtüyormuş ve tam dönemiyormuş gibi bir ses geliyor gibi. Temizlik yaparsam düzelir mi ? Kaspersky ile de detaylı bir tarama yaptıracağım ancak yine ses artacak yaparken.

Son düzenleme:
Normalde böyle bir problem yok. Sadece tarama yaparken olduğu için format gerekli mi diye sormak istedim.

Aynı şey bende de var anlık olarak güç tüketimi arttığı için fanlar güç tüketimine göre dönüyor yani korkulacak bir şey yok en fazla olacak şey fanların bozulması o da çok düşük bir ihtimal.
Yüksek ihtimal ASUS anakart kullanıyorsun :D

Geri
Yukarı