Çözüldü Kasadan cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omersseven

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, PC boştayken de bir cızırtı geliyor, oyunda artıyor, videoyu izleyince her şeyi anlayacaksınız zaten, nedeni nedir?
Daha yeni sistem, gerekirse garantiye yollayayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine sesi hocam sistem yeni mi aldınız :D fps arttıkça ses artar PUGB'de özellikle çok ses yapar bende yeni basıma geldiğinden biliyorum. Eğer sadece kart yeni ise iadeyi deneyin. Boştayken de oluyorsa belki PSU olabilir.
Ben iade edemedim asus serviside garantiye almayız dedi yani aslında uğraşsan olurda işte çok uğraştırırlar.

Son düzenleme:
Cw bu ses. Ekran kartından mı PSU'dan mı geldiğine bakın.

Ya anakartan ya da ekran kartından hocam.

Coil whine sesi hocam sistem yeni mi aldınız :D FPS arttıkça ses artar PUBG'de özellikle çok ses yapar bende yeni basıma geldiğinden biliyorum. Eğer sadece kart yeni ise iadeyi deneyin. Boştayken de oluyorsa belki PSU olabilir.
Ben iade edemedim ASUS serviside garantiye almayız dedi yani aslında uğraşsan olurda işte çok uğraştırırlar.

Hocam sistem 2 aylık ekran kartı 2.el ama garantisi devam ediyor.

Coil whine sorunu günümüzde birçok ekran kartında bulunan bir sorun. Siz gidip 50.000 TL'ye RTX 4090 da alsanız bu sorun ortaya çıkabilir. Bende gittim sıfırı 8500 TL olan RX 6700 XT Sapphire Pulse ekran kartını 6 ay mining yapmış birinden 5000 TL'ye aldım. Aşırı fazla coil whine var. Rahatsız ediyor. Garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Coil whine sorunu günümüzde birçok ekran kartında bulunan bir sorun. Siz gidip 50.000 TL'ye RTX 4090 da alsanız bu sorun ortaya çıkabilir. Bende gittim sıfırı 8500 TL olan RX 6700 XT Sapphire Pulse ekran kartını 6 ay mining yapmış birinden 5000 TL'ye aldım. Aşırı fazla coil whine var. Rahatsız ediyor. Garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Yok ben bir tek videodaki ayarı aktif edince yaşadım bir de garanti bu sorunu çözer mi?

Yok ben bir tek videodaki ayarı aktif edince yaşadım bir de garanti bu sorunu çözer mi?

Çözemez. Tamiri yok. Yani isteseler tamir ederler de... Neyse.
Eğer fan sesinden daha yüksek bir sesle geliyorsa birçok marka ekran kartını alıp sana sıfırını gönderiyor

Çözemez. Tamiri yok. Yani isteseler tamir ederler de... Neyse.
Eğer fan sesinden daha yüksek bir sesle geliyorsa birçok marka ekran kartını alıp sana sıfırını gönderiyor.

Hocam duydunuz o nasıl bir ses hani çok rahatsız edici model: RTX 3080 Suprim X 10GB.
Hocam ben kartı ilk aldığımda bayağı testlere maruz bıraktım ama hiç böyle bir ses yoktu ya da ben fark etmedim ama hocam o ses nasıl fark edilmesin imkansız. Garanti o sesi nasıl çıkarcaki ne yapayım notmu yazayım PUBG'de lobi FPS kısıtlamasını kaldırırınca ses geliyor mu diyeyim.😀

Son düzenleme:
Bunun tek çözümü FPS sabitlemek özellikle oyun menülerinde FPS'ler binlere çıktığında bu ses fazlasıyla artar. 1060 kullanırken onda da vardı şu an 6700XT kullanıyorum aynı ses bunda da var. Fpsinizi ekranın Hz değerine veya ondan 10-20 fazlasına sabitlerseniz sesi duymazsınız.

Geri
Yukarı