Kasadan cızırtı sesi geliyor

rmznmemis1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Kasadan vızıltı şeklinde ses geliyor. Kasayı oynatınca ses kesiliyor. Ya da üstüne ufak bir şekilde dokunsam bile ses kesiliyor. Parçalar ile alakalı olsa en ufak dokunmam da ses kesilmez herhalde. Sorun elektriklenme ile mi alakalı? Ne yapabilirim?

eğer fan sesi değilse güç kaynağında kaçak var bence. kasaya elektrik veriyor olabilir. sen dokununca toprağı senin üstünden tamamladığından ses kesiliyor. Güç kaynağının bağlantılarını ve kablolarını iyi kontrol edin.

@erkanbey55 söyleyince benimde aklıma geldi.Kullandığınız priz yada uzatma topraklı mı değil mi kontrol edermisiniz. toprak bağlı ise bile düzgün çalışıyor mu?. en temiz kontol yöntemi başka odadaki prize vede başka uzatma ile denemektir.

Son düzenleme:
Merhabalar. Kasadan vızıltı şeklinde ses geliyor. Kasayı oynatınca ses kesiliyor. Ya da üstüne ufak bir şekilde dokunsam bile ses kesiliyor. Parçalar ile alakalı olsa en ufak dokunmam da ses kesilmez herhalde. Sorun elektriklenme ile mi alakalı? Ne yapabilirim?
Merhaba,yaşadığınız sorunu geçtiğimiz aylarda bende yaşadım,tamda yeni kulaklık satınaldığım zamana denk geldi.Kulaklığı değiştirdim gene yaptı,elimi değdirince ses kesiliyor,anladım ki olay topraklama ile alakalı,dokununca kasa bizden topraklama alıyor ve sesi minimum seviyeye düşürüyor,elimizi çekince cızırtı çoğalıyor,elinize kontrol kalemini alın kasada herhangi bir vidaya değdirin kontrol kalemi elektrik var gösterecektir.
Elime aldım kontrol kalemini evi oda oda gezdim,gerçekten de pc nin takılı olduğu prizde topraklama yoktu,topraklama olan bir priz buldum, uzatma kablosuyla pc mi kullanmaya başladım ne ses var ne cızırtı,baya uğraşmıştım,inşallah işinize yarar.

Merhaba, yaşadığınız sorunu geçtiğimiz aylarda bende yaşadım, tamda yeni kulaklık satınaldığım zamana denk geldi. Kulaklığı değiştirdim gene yaptı, elimi değdirince ses kesiliyor, anladım ki olay topraklama ile alakalı, dokununca kasa bizden topraklama alıyor ve sesi minimum seviyeye düşürüyor, elimizi çekince cızırtı çoğalıyor, elinize kontrol kalemini alın kasada herhangi bir vidaya değdirin kontrol kalemi elektrik var gösterecektir.
Elime aldım kontrol kalemini evi oda oda gezdim, gerçekten de PC'nin takılı olduğu prizde topraklama yoktu, topraklama olan bir priz buldum, uzatma kablosuyla PC mi kullanmaya başladım ne ses var ne cızırtı, bayağı uğraşmıştım, inşallah işinize yarar.

PC'nin takılı olduğu priz topraklı priz ama bayağı eski hiç değiştirmedim.Değiştirsem iyi olur herhalde. Kasanın tüm vidalarını güzelce sıkıp, kabloları bir güzel plastik klips ile topladım. 1 saatir ses yok bakalım sonuç ne olacak 😊 cevapladığınız için hepinizden Allah razı olsun. Sağlıcakla kalın.

Elektriksel bir ses olsa farkı ayırt edebilirdiniz, tahmin ediyorum ki kasanın titreşimi ile her hangi bir şey vızıltı yapıyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı