Kasadan duman çıktı

Henderson

Hectopat
Selam, yapay zeka için ses modellemesi yapacak bir Python kodu ile ses modelleme işlemi başlattım. Bu işlem sırasında RAM ve okuma yazma desteğinin ana bilgisayariydim. Modelleme işlemini başlatıp bıraktım. 15-20 dk sonra kasanın içinden dumanlar ve çok pis plastik kokusu çıktı ama bilgisayarim halen çalışıyordu doğrudan fişi çektim.

Bu neden dolayı olmuştur?
Bilgisayarımın hasar alıp almadığını nasıl öğrenebilirim hangi program yardımıyla?

Plastik kokusu yanık demektir, PSU kablosundan itibaren bak, yanan yeri görebilirsin. Anakartta kararma var mı?
Anakartta kararma yok hocam

Dönüştürücü kullanıyor musunuz PSU için? Kalitesizlerde direkt eriyebiliyorlar. PSU'dan çıkan güç kablolarını kontrol etmenizde fayda var plastik demişsiniz.
Hocam HDD ye bağlı kabloda yanma olmuş gördüm psu mu degistirmem gerek?

Dönüştürücü kullanıyor musunuz PSU için? Kalitesizlerde direkt eriyebiliyorlar. PSU'dan çıkan güç kablolarını kontrol etmenizde fayda var plastik demişsiniz.
Sadece hardisk kablosu yanmış psunun diğer kabloları sağlam HDD kablosunu çıkarsam boşta dursa bilgisayar çalıştığında sıkıntı yapar mı?

Son düzenleme:
Şahsen ben çalıştırmazdım o PSU ile kasayı.
Ya havalar çok sıcak olduğu için sistemde yük altında daha da sıcak diye kablo eridi.
Ya da PSU nuz fazla voltaj veriyor. Bu demek oluyor ki diğer bileşenlere de fazla voltaj verebilir.

Şahsen ben çalıştırmazdım o PSU ile kasayı.
Ya havalar çok sıcak olduğu için sistemde yük altında daha da sıcak diye kablo eridi.
Ya da PSU nuz fazla voltaj veriyor. Bu demek oluyor ki diğer bileşenlere de fazla voltaj verebilir.
Yanmis olan kablo ile HDD bağlantısını çıkardım bu şekilde kullanabilir miyim peki içinde halletmem gereken bazı projelerim varda o kablo yanmis olarak beklese sıkıntı yapar mı yine de?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı