Çözüldü Kasadan gelen çıt sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KaptanKrem

Picopat
İyi günler, sistem özelliklerim imza kısmında yazıyor. Kasadan çıt sesi geliyor. Kullanırken çok olmuyor ama kapatınca olmaya başlıyor. PSU markası ASUS bu arada soracak olursanız. Çünkü forumlara baktığımda PSU kaynaklı olabileceğini söylemişler. Monitörden de çıkıyor ama normal genleşme sesi gibi. Kasadaki de aynısı. Bir sorun olur mu acaba?

Ekran Kartı: ASUS NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti - İşlemci: i5-12400F - Anakart: Prime H610M K - RAM: 16 GB(2x8) DDR 4 3200MHz - SSD: SanDisk Ultra 3D 1TB - Monitör: ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 27" 1ms - Kulaklık: HyperX Cloud II

Son düzenleyen: Moderatör:

Sorunu daha kolay tartışabiliriz diye. Burada özel mesaj sistemi var mı bilmiyorum çözemedim de.

O ses hala mevcut o yazıyı yazdığımdan beri hatta bilgisayar tamamen kapandıktan sonra bile oluyor. İlk başlarda kasadan olabileceğini düşündüm ama o 224 XTS'yi taktıktan sonra başladı bu ses buna eminim. PSU'dan gelmiyor bir kere bu kesin ve HDD kullanmıyorum. Acaba bir fana bir şey mi çarpıyor diye kaç kere kontrol ettim yok. İhtimalleri eleye eleye geriye ekran kartı ve o 224 XTS kalıyor.

Sorunu daha kolay tartışabiliriz diye. Burada özel mesaj sistemi var mı bilmiyorum çözemedim de.

O ses hala mevcut o yazıyı yazdığımdan beri hatta bilgisayar tamamen kapandıktan sonra bile oluyor. İlk başlarda kasadan olabileceğini düşündüm ama o 224 XTS'yi taktıktan sonra başladı bu ses buna eminim. PSU'dan gelmiyor bir kere bu kesin ve HDD kullanmıyorum. Acaba bir fana bir şey mi çarpıyor diye kaç kere kontrol ettim yok. İhtimalleri eleye eleye geriye ekran kartı ve o 224 XTS kalıyor.
Benimki kasadan geliyor dün çözdüm. Hatta temperli camı cıkarip iyice dinledim. Kasanın ön taraf. Fakat tuhaf olan içine taktığîm parçalar ağırlaştıkça ses artti. Ekran kartı olmadığına eminim zira Gtx 1060 kartım varken de öyleydi. Kule tip soğutucuya da kulağı dayadım ondan gelmiyor fakat şu var bunlar ısı alısverişi sağlayan ve soğutma finleri olan aletler çat çut ses yapiyor. Artmasi kötü oldu tabi

Benimki kasadan geliyor dün çözdüm. Hatta temperli camı çıkarıp iyice dinledim. Kasanın ön taraf. Fakat tuhaf olan içine taktığîm parçalar ağırlaştıkça ses artti. Ekran kartı olmadığına eminim zira GTX 1060 kartım varken de öyleydi. Kule tip soğutucuya da kulağı dayadım ondan gelmiyor fakat şu var bunlar ısı alısverişi sağlayan ve soğutma finleri olan aletler çat çut ses yapiyor. Artmasi kötü oldu tabii.

Kasanızın modeli ne? Benim kasanın önüne dokununca da öyle sesler geliyor bazen.

Geri
Yukarı