Kasadan gelen çıt sesi

Edgar Davids

Picopat
Hocam demin CS oynuyordum, oyunu kapattıktan sonra kasadan bir çıt sesi geldi arada bir oluyor. Bu genelde oyun oynarken girip çıktığımda falan oluyor. Çok dikkat etmedim ne zamanlar sesin çıktığına ama bir çıt sesi geliyor, sebebi nedir ciddi bir sorun oluşturur mu?

yüke girince oluyor evet kapatırken sesin çıktığına henüz şahit olmadım

dikkat etmedim valla monitörden geliyor olsa ciddi bir sorun oluşturur mu
Hocam hiçbir şekilde problem oluşturmaz kafaya takılacak bir şey değil doğa kanunları gereği olması gereken şeyler :D

Sıkıntı oluşturmaz bazen o tarz sesler gelebiliyor.
yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim içim rahatladı sayenizde.

Hocam hiçbir şekilde problem oluşturmaz kafaya takılacak bir şey değil doğa kanunları gereği olması gereken şeyler :D
sorunun kaynağı nedir diye baktım herkes yok PSU da sorun var yok HDD falan yazmış bi tırstım ya :D

Bende de kasayı kapattıktan sonra geliyor bu ses. Zararı yokmuş öğrendiğim kadarıyla.
doğrudur hocam problem edilecek bir şey değilmiş.

hocam ssd kullanıyorum
Dostum bu çıt sesi, %90 powerdan geliyor. Çünkü powerda yük artınca içinde içinde sıcaklığa duyarlı bir parça var termostat gibi, bu sesi o çıkarıyor. Cs dışında başka bir oyuna girdiğinde de genelde aynı sesi yapar. Hatta daha doğrusu güç kullanımı artarsa öyle yapar. Bilgisayar parçalarında genleşme olmaz, ona göre tasarlanıyor, genleşme olursa çatlama da olur. Kısaca bu duyduğun ses doğal bir ses. Genelde eski psularda daha belirgindir.

Dostum bu çıt sesi, %90 powerdan geliyor. Çünkü powerda yük artınca içinde içinde sıcaklığa duyarlı bir parça var termostat gibi, bu sesi o çıkarıyor. Cs dışında başka bir oyuna girdiğinde de genelde aynı sesi yapar. Hatta daha doğrusu güç kullanımı artarsa öyle yapar. Bilgisayar parçalarında genleşme olmaz, ona göre tasarlanıyor, genleşme olursa çatlama da olur. Kısaca bu duyduğun ses doğal bir ses. Genelde eski psularda daha belirgindir.
sesten ötürü ciddi bir şey olduğunu düşünüyordum ancak söylediğinize göre ciddi sorun oluşturacak bir şey değil bu durum doğru mudur?

Hocam genleşme büzüşme olayı sıcaklığı artan kasa genleşir soğurken büzüşür büzüşürken bu sesler çıkar normaldir hiçbir sorun oluşturmaz.
Bende de oluyor Aerocool P7 C1 pro kasa. B450 gaming pro anakart kullaniyordum ses geliyordu çat çut ufak anlık böyle. Elimle kasaya yukardan hafif dokunuşla bi basayim dedim çat çıt ediyor. Sistem yükseltme sebebi anakarti degismiştim b550 ye geçdim ekran karti değiştik vs temizledik kablolama yerleri degisti vs ses bu kez daha da gösterdi kendini. Anakart , kapasitör desek önceki anakartta ve ekran karti varken de ses vardı. Muhtemelen kasa diye düşünüyorum. Yalnız önceki sistemde stok fan sökdüm kule tip Se 224 xts taktım beri yük altında veya PC kapadiğimda çıt sesi geliyor. Genleşme sesi gibi ama önceden bu kadar olmuyordu. Ama artmasi tuhaf. Nedendir çözemedim. Vidalamalar montaj özenle hassas yapildi. Yine de anakart yükseltme montaj vidalarinı yarım tur hafiften gevşetmeyi düşünuyorum. Ses alttan değil, orta veya üstten yandan geliyor gibi. Özellikle çalısmaya başladiği ilk 10 dak. Isı kaynakli genleşme olabilir mi kulaği yaslayip dinlemek lazim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı