Kasadan gelen garip ses

kaanyigitkose

Hectopat
Kasadan bu video duyabileceğiniz şekilde "vın, vın, vın" diye elektromanyetik ses gibi bir ses duyuluyor. Tabii duymak için kulaklık takmanız ya da telefonun sesini fulleyip kulağınızı hoparlöre dayamanız gerekebilir. Bu ses neden oluyor bir fikriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallaha kasanın montajını baştan sona kendim yaptım. İşlemci fanını sıkarken parmaklarım nasır ve su tuttu :D. Öyle sıktım yani daha dönmüyordu. Önde 3 tane fan var, egzoz fanı yok. Öndeki 3 fan zaten takılı gelmişti kasayla birlikte onları bilmiyorum. Neyse sıkıntı yok gibi. Aniden yük binince oluşuyor demek ki bu ses. Ama bana hiç fan sesi gibi gelmedi. Sanki elektromanyetik dalga yankılanıyor gibi ama hadi bakalım hayırlısı.

Hocam çok aşırı sıkmak da sağlıklı değil. Elektromanyetik dalgaların da sesi yoktur zaten :)

Fanları çıkarın. İyice tozunu alın temizleyin.
Yaptım. Umarım düzelir.
Hocam çok aşırı sıkmak da sağlıklı değil. Elektromanyetik dalgaların da sesi yoktur zaten :)
Şimdi baktım da tam sıkamamışım tornavida küçük olduğu için kuvvet kazancı daha az oluyor ne kadar çevirsem de bu kadar olmuş boşuna nasır tutmuş parmaklarım :D. 2 tanesi sonuna kadar çevrili değilmiş. Aşırı sıkmadım ya normal dönmeyene kadar sıktım. Bir de evet seslerini duyamıyoruz da filmlerde falan oluyor ya ona benzettim o yüzden öyle yazdım. Teşekkür ederim tekrardan yardımların için. Ses düzelmese de bir sıkıntı yok sanırsam her zaman olan bir şey değil nasılsa, çok küçük bir şey.
Beyler az önce gittim genel kasanın tozunu aldım hafif az vardı zaten 2 haftalık kasa. Neyse normalde kasa kısa süre kapalı kalınca tekrar açtığımda o ses çıkmıyor ama bu sefer biraz uzun kapalı kaldı bir buçuk saat falan. Ses gelmedi. Bir de oyuna girip deneyeceğim. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleme:
Yaptım. Umarım düzelir.

Şimdi baktım da tam sıkamamışım tornavida küçük olduğu için kuvvet kazancı daha az oluyor ne kadar çevirsem de bu kadar olmuş boşuna nasır tutmuş parmaklarım :D. 2 tanesi sonuna kadar çevrili değilmiş. Aşırı sıkmadım ya normal dönmeyene kadar sıktım. Bir de evet seslerini duyamıyoruz da filmlerde falan oluyor ya ona benzettim o yüzden öyle yazdım. Teşekkür ederim tekrardan yardımların için. Ses düzelmese de bir sıkıntı yok sanırsam her zaman olan bir şey değil nasılsa, çok küçük bir şey.
Beyler az önce gittim genel kasanın tozunu aldım hafif az vardı zaten 2 haftalık kasa. Neyse normalde kasa kısa süre kapalı kalınca tekrar açtığımda o ses çıkmıyor ama bu sefer biraz uzun kapalı kaldı bir buçuk saat falan. Ses gelmedi. Bir de oyuna girip deneyeceğim. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geliyor mu hala?

Geliyor mu hala?
Yok artık gelmiyor sanırsam teşekkür ederim :). Galiba işlemci fanının vidalarını tam sıkınca düzeldi teşekkürler :D.
Bu arada şimdi tekrar açtım bilgisayarı hala var sanırsam biraz da olsa. Hmm ne yapsam ki?
Geliyor mu hala?
Hala bir miktar geliyor ilk açtığımda ama daha az gibi. Ne yapsam acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı