Kasadan gelen kötü koku

192809

Kilopat
Kasamın fanlarından kötü koku geliyor. Yanık kokusu gibi değil de ısınmış plastik kokusu gibi. Kabloları kontrol ettim. Erime vb. bir durum yok. Kasa çok tozlu. Tozun yanması vb. koku yapar mı? PSU'm fena bir ünite değil. High Power 500W 80+ ne yapabilirim?

Hocam, yanan başka bir şey olmasın da gerisi mühim değil, kompresörü basacağım direkt. Ekran kartı hariç 2 yılıık.
Sorunsuz şekilde açıp kapanıyor ve yükte anormallik sergilemiyorsa toz dışında herhangi bir şeyin yanmış olmasına ihtimal vermiyorum. Temizliğinizi yapıp havadar tutun, koku kaybolacaktır

İşlemci de ekran kartı da 70 dereceyi geçmiyor işte de. Koku işkillendiriyor hocam.
Yanmış herhangi bir devre, kablo bağlantısı vs olsa sistem bunu zaten belli ederdi, atıyorum cihaz elektrik keserdi ya da açılmazdı, yük altında kapanırdı vs. Yani gerçekten yanmış bir parça olsa bunu fark ederdiniz diye düşünüyorum. Çok çok büyük bir ihtimalle tozdur. Zaten değerlerinizde de yanmaya sebep olacak bir rakam görünmüyor. Bu arada temizleyeceğim diye PSU'yu da parçalarına ayırmayın. Elektrik bağlantısı olmasa bile kapasitörlerde canınızı yakmaya yetebilecek kadar artçı yük kalabilir

@BerkayZ87 hocam, sizce ne olabilir? 2 hafta oldu neredeyse bir problem çıkmadı daha. :)
@kino hocam, kasanın kapağını açtım ve süpürgeyle çektirdim. İşlemci fanının kanatlarını da bezle sildim. Fanları da sökemezdim kablolar bir tık dağınıktı, kulak çöpüyle silip havalandırdım içeriyi biraz. Koku azaldı, tamamen geçmemiş olsa da. Güç kaynağı artık klasik metal kokusunu veriyor, plastiğimsi dediğim koku kalmadı. Sorun çözülmeye yakın demek ki. Ciddi köşe temizliği yaptığımda sorun hiç kalmayacak gibi duruyor.
Koku hala var, oyuna girip çıkıyorum fanlar bir fulleniyor. Koku kalmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı