Kasadan gelen kötü koku

192809

Kilopat
Kasamın fanlarından kötü koku geliyor. Yanık kokusu gibi değil de ısınmış plastik kokusu gibi. Kabloları kontrol ettim. Erime vb. bir durum yok. Kasa çok tozlu. Tozun yanması vb. koku yapar mı? PSU'm fena bir ünite değil. High Power 500W 80+ ne yapabilirim?

Kasa yeni mi? Montaj sırasında ekran kartı veya RAM'lerdeki jelatini çıkarmayı unutursan sıcaklıkla beraber kötü koku yapar. Jalatinleri kontrol et belki ondandır.

Kasa yeni mi? Montaj sırasında ekran kartı veya RAM'lerdeki jelatini çıkarmayı unutursan sıcaklıkla beraber kötü koku yapar. Jalatinleri kontrol et belki ondandır.
2 yıllık kasa. Jelatin bulunmuyor. Söküldü hepsi. Kasanın kablolarını kontrol ettim bu arada erime yok arkadaşlar. Koku da fanlar az çalışınca gidiyor. Toz yanıyor gibi geliyor şu anda. @kino hocam, senin fikirlerin değerli. Sence ne olabilir? İhtimalleri değerlendiriyorum da.

@192809 devamlı bu koku geliyorsa bir sıkıntıya işaret edebilir, güç kaynağını açmak, kontrol etmek biraz riskli işler o yüzden kendin uğraşma. Çok tozlu diyorsan bu da yapabilir o yüzden ilk işin kasaya tornavida, fırça, bez girişmek olsun. Elin yatkın değilse en basiti yalnızca RAM ve ekran kartını söküp ince bir fırça veya mikro fiber bez ile girişebilirsin. Saç kurutma makinesi soğuk üflüyorsa o da yardımcı olur bu esnada. Sonrasında test et koku hala geliyorsa güç kaynağını servise göndertmek en temizi olur.

Geri
Yukarı