Kasadan gelen ses normal mi?

mstf13

Femtopat
Selam arkadaşlar, yeni aldığım hazır sistemden çıkan ses normal mi? Aldığım yerin desteğine sordum normal çalışma sesi dediler. Çok yüksek bir ses değil ama kendini belli ediyor, coil whine sesi mi değil mi emin olamadım.
Sistemde 750W Gold Plus güç kaynağı ve 4060 Ti var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eminim ki fanlardan geliyordur. Kasanın fanlarını PSU'ya bağlayan Molex kablosunu çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Fazla emin konuşuyorsunuz Armoury Crate uygulamasından kasa içindeki tüm fanları durdurup denedim fanlarla ilgili bir problemim yok.

Sesin PSU'dan geldigini kesinlestirdim.
Ekran kartinda bir coil whine, bir ses yok, merak ettigim şey PSU'nun bu sesi cikarmasi normal mi yoksa coil whine olabilir mi?

Son düzenleme:
Fazla emin konuşuyorsunuz Armoury Crate uygulamasından kasa içindeki tüm fanları durdurup denedim fanlarla ilgili bir problemim yok.

Sesin PSU'dan geldigini kesinlestirdim.
Ekran kartinda bir coil whine, bir ses yok, merak ettigim şey PSU'nun bu sesi cikarmasi normal mi yoksa coil whine olabilir mi?
Tüm fanları durdurunca hâlâ aynı ses varsa güç kaynağının fanı yüksek hızda çalışıyor olabilir. Pc'yi uyku moduna alıp iletken olmayan bir çubuğu güç kaynağı fanının arasına sıkıştır, sonra pc'yi çalıştır ve aynı sesin gelip gelmediğine bak.

Tüm fanları durdurunca hâlâ aynı ses varsa güç kaynağının fanı yüksek hızda çalışıyor olabilir. PC'yi uyku moduna alıp iletken olmayan bir çubuğu güç kaynağı fanının arasına sıkıştır, sonra PC'yi çalıştır ve aynı sesin gelip gelmediğine bak.

Aksam deneyeceğim hocam guc kaynagina zarar vermeyiz değil mi?

Vermez, ben de birçok defa fanları durdurup ses kontrolü yaptım. Kasada en çok ses yapan parçanın PSU fanı olduğunu tespit edip yeni PSU almıştım.

@mionellessi teşekkürler dediğini yaptım söylediğin gibi ses PSU'nun fanından geliyormuş, aslında çok yüksek bir ses değil ama nasıl çözerim önerin var mı?

Geri
Yukarı