Kasadan gelen tek motorlu uçak sesi

Cagatay258963

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Evet başlık çok komik ama yaşadığım durum bundan daha da komik. Bugün sistemi yeni aldığım kasaya geçirdim. Yeni kasa Dark N10.

Kasadan öyle bir ses geliyor ki sanırsın tek motorlu bir uçağın içindesin. Ancak %100 eminim ki bilgisayardaki hiç bir fandan gelmiyor o ses. Çünkü tüm fanları durduruyorum, hızlarını kısıyorum, arttırıyorum, açıyorum, kapatıyorum ancak o ses sabit bir şekilde gelmeye devam ediyor. Ancak kasanın pozisyonunu değiştirdiğimde azalma veya artma oluyor seste. Mesela biraz yan yatırınca ses düzeliyor. Ancak tam tersi yönde yan yatırınca daha da şiddetleniyor. Vallahi ne çektim şu kasadan gelen seslerden. Nasıl çözebilirim sizce? Çünkü tüm parçalar yeni. Bir tek HDD 5 - 6 yıllık. Ancak eski kasada o ses gelmiyordu. Hadi oyun oynarken falan neyse de, film izlerken dayanılmıyor bu sese. Eğer sesi güzel bir şekilde kayıt edebilirsem buraya koymaya çalışırım arkadaşlar. Siz bir kontrol edin aşağısını. Belki koyarım sesi. Hadi kolay gelsin herkese. İyi forumlar.

SES:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU fanını kontrol ettiniz mi?

PSU fanını kontrol ettiniz mi?
PSU fanından gelmiyor. Kontrol ettim.
Kasanın ayaklarını kontrol et. 1 tanesi bile yerle temas etmiyorsa titremeden dolayı ses gelebilir.
PSU ve diğer bileşenlerin iyi monte edildiğine emin ol, vidaları kontrol et bence.
Kasanın ayaklarının hepsi yere temas ediyor. PSU ve diğer bileşenlerde iyi bir şekilde monte edildi eminim.

Ses kendiliğinden geçti

Ama arada yeniden geliyor. Belkide ben çok abartıyorum. Artık takıntı haline dönüştü bende bu ses sorunu :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı