Kasadan ses çıkıyor

Twunky3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 //// XFX RX 6600 XT //// B450M S2H //// 2X8 GB RAM 3600MHZ
Ses neredeyse duyulmayacak kadar az. Kulaklığınız varsa sesi sonuna kadar açın. Kasayı kapattıktan sonra geriye sadece o ufak ses geliyor. Fanlara ait bir ses sandım fakat kasanın fanları ve stok fan durduktan sonra bu ses halen devam ediyor. Birkaç saniye sonra durmaya başlıyor. Bu normal mi? Umarım videoda sesi duyuluyordur. Buraya atılmadığı için YouTube'a yüklemek zorunda kaldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanki böyle fan durduktan sonra fanın içerisinde bir parça daha son birkaç saniye daha dönüyor gibi oluyor. Acaba bilgisayara zarar verir mi? Kasa yeni daha çalıştırma fırsatım olmadığı için pek anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU fanınızdan geliyor olabilir mi? Sistem ilk çalıştığında fanlar hızlı döner, sonradan yavaşlar. Gayet normal geldi bana, bir problem görmüyorum.
Hayır fanların hepsi tamamen durduktan sonra bu ses devam ediyor yani biraz daha o cızırtı geliyor sonra yavaşlıyor öyle duruyor

Hocam videonun sonunu görmedim ben, asıl sorunuz sonundaki sesmiş. PSU'nun fanı doğal olarak dönüyor, sistemi kapattığınızda da fanın durması 4-5 saniye kadar sürüyor. Ses uzun süre boyunca devam etmiyorsa bir problem yok.

Hocam videonun sonunu görmedim ben, asıl sorunuz sonundaki sesmiş. PSU'nun fanı doğal olarak dönüyor, sistemi kapattığınızda da fanın durması 4-5 saniye kadar sürüyor. Ses uzun süre boyunca devam etmiyorsa bir problem yok.
hayır başlattığım gibi ses gelmeye başlıyor zaten. kasanın fanları o cızırtıyı bastırıyor diye öyle dedim ben yani kapattım ki duymaniz daha kolay olsun

Hayır başlattığım gibi ses gelmeye başlıyor zaten. Kasanın fanları o cızırtıyı bastırıyor diye öyle dedim ben yani kapattım ki duymaniz daha kolay olsun

Kasayı kapattıktan sonra gelen sesten bahsediyorsak söylediğim gibi gayet normal. Fandan geldiği bariz şekilde belli oluyor. Sistemi yeni almışsınız sanırım o sebeple fazla takıyorsunuz bu tarz ufak şeylere, merak etmeyin sesler gayet normal. Anormal bir durum yok.

Kasayı kapattıktan sonra gelen sesten bahsediyorsak söylediğim gibi gayet normal. Fandan geldiği bariz şekilde belli oluyor. Sistemi yeni almışsınız sanırım o sebeple fazla takıyorsunuz bu tarz ufak şeylere, merak etmeyin sesler gayet normal. Anormal bir durum yok.
Hocam sesin PSUdan geldiğini onayladım PSUnun fanından mı bahsediyorsunuz

Tamamdır hocam dediğiniz gibidir umarım yine de içimde bir korku var umarım ileride anakartı ekran kartı falan tetiklemez ya

Söylediğim gibi sistemi yeni aldığınız için bu kadar takıyorsunuz ufak şeyleri. Problem çıkaracak bir şey değil hocam. Normal bir fan sesi sadece. İçiniz rahat olsun, anormal bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı