Kasadan çok ses çıkıyor

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Kasayı ilk açtığımda aşırı ses çıkıyor. Kapatıp tekrar açınca düzeliyor. Bu sorun bayağıdır var. Kasayı da temizledim, düzelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her seferinde yapmazdım ki ara sıra yapardım sizin sorununuz tozdan kaynaklanabilir veya güç kaynağından tozları eğer iyi bir şekilde temizlediyseniz aklıma güç kaynağından başka seçenek gelmiyor tabii herhangi bir kablo fana değmiyorsa.
Ablamın PC de de oluyor vallahi. Ama benim PC de sanki üfleme sesi gibi geliyor.
Valla ne yapacağım bilmiyorum. GameGaraj'a göndermek istemiyorum kargoda kırılır diye.

Vallahi ne yapacağım bilmiyorum. GameGaraj'a göndermek istemiyorum kargoda kırılır diye.

Vallahi hocam bir şey diyemem ama öncelikle sakin olun ve kasayı açın bir göz atın kablolara işlemcş fanına veya ekran kartının fanına değen var mı diye eğer yoksa toz durumuna bakın fazla toz da yoksa o zaman dediğim gibi güç kaynağından kaynaklanabilir. Güç kaynağının tozu varsa nasıl alınır bilmiyorum ama çoğunlukla bu sebeplerden olduğunu biliyorum.

Vallahi hocam bir şey diyemem ama öncelikle sakin olun ve kasayı açın bir göz atın kablolara işlemcş fanına veya ekran kartının fanına değen var mı diye eğer yoksa toz durumuna bakın fazla toz da yoksa o zaman dediğim gibi güç kaynağından kaynaklanabilir. Güç kaynağının tozu varsa nasıl alınır bilmiyorum ama çoğunlukla bu sebeplerden olduğunu biliyorum.
Arkadaşlar sorunu buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne yapmam gerek?
Fan bir kabloya fln takılıyor mu ? Bir kontrol ederseniz.
MSI Afterburner yükleyerek ekran kartı fan hızını yükseltin biraz, dediğiniz sese benziyor mu?
Hocam sorunu buldum yukarıya video bıraktım. Bakma şansınız var mı?

Arkadaşlar sorunu buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne yapmam gerek?

Hocam sorunu buldum yukarıya video bıraktım. Bakma şansınız var mı?
Sanki fanda sorun var gibi geldi bana sesi tam dinleyemedim.

Güzel en masrafsız yerde çıkmış ses, fanı yağlamayı deneyebiliriniz. Yağ yoksa nemli bezle temizleyip uzaktan fön tutun biraz. Tozlandığı için olabilir.

Geri
Yukarı