Kasadan ses çıkıyor

Twunky3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 //// XFX RX 6600 XT //// B450M S2H //// 2X8 GB RAM 3600MHZ
Ses neredeyse duyulmayacak kadar az. Kulaklığınız varsa sesi sonuna kadar açın. Kasayı kapattıktan sonra geriye sadece o ufak ses geliyor. Fanlara ait bir ses sandım fakat kasanın fanları ve stok fan durduktan sonra bu ses halen devam ediyor. Birkaç saniye sonra durmaya başlıyor. Bu normal mi? Umarım videoda sesi duyuluyordur. Buraya atılmadığı için YouTube'a yüklemek zorunda kaldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanki böyle fan durduktan sonra fanın içerisinde bir parça daha son birkaç saniye daha dönüyor gibi oluyor. Acaba bilgisayara zarar verir mi? Kasa yeni daha çalıştırma fırsatım olmadığı için pek anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kaçıncı saniyedeki sesten bahsediyorsunuz. İlk saniyelerde ise ve sistemde sabit disk varsa onun sesi olabilir.
Hocam bir video daha buldum aynı bundan bakın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam kaçıncı saniyedeki sesten bahsediyorsunuz. İlk saniyelerde ise ve sistemde sabit disk varsa onun sesi olabilir.
PSUdan geliyormuş sanırım sorun çıkarır mı acaba

Bobin ağlaması diye bir sorun vardı öyle bir sorun olabilir. Ekran kartları ve güç kaynağında oluşur bu sorun. Performansa etki etmez ancak sadece ses çıkartır. Bobin değişimi suretiyle çözülür.

Bobin ağlaması diye bir sorun vardı öyle bir sorun olabilir. Ekran kartları ve güç kaynağında oluşur bu sorun. Performansa etki etmez ancak sadece ses çıkartır. Bobin değişimi suretiyle çözülür.
Coil Whine gibi durmuyor hocam ;

PSU'dan geliyormuş sanırım sorun çıkarır mı acaba?

Fan sesine benziyor eğer böyle bir şeyse PSU'nuz kendini kapatmıyor PC kapandıktan sonra bile çalışmaya devam ediyor detaylı bilgim yok bir defa denk gelmiştim yakın zamanda sistemde oynama yaptınız mı işlemci vs. gibi.

Fan sesine benziyor eğer böyle bir şeyse PS'unuz kendini kapatmıyor PC kapandıktan sonra bile çalışmaya devam ediyor detaylı bilgim yok bir defa denk gelmiştim yakın zamanda sistemde oynama yaptınız mı işlemci vs. gibi.
hayır parçaları yeni taktım ekran kartı eksik sadece onun gelmesini bekliyorum

PSUdan geliyormuş sanırım sorun çıkarır mı acaba
@Recep Baltaş abi sen bu konuda belki bilgilisindir kusura bakma rahatsız ediyorum ama bu sorunun neyden kaynaklı olduğunu tam olarak bilmiyor. sisteme herhangi bir zarar verebilir mi? Bilgisayarı daha yeni topladım bozulmasını istemiyorum

Hayır parçaları yeni taktım ekran kartı eksik sadece onun gelmesini bekliyorum.

Hocam ben yanlış anlamışım özür diliyorum sorun olacağını sanmıyorum 2 3 saniye sonra kesiliyor ise normaldir diye düşünüyorum.

CPU fanınızdan geliyor olabilir mi? Sistem ilk çalıştığında fanlar hızlı döner, sonradan yavaşlar. Gayet normal geldi bana, bir problem görmüyorum.

Tekrar okuyunca bana da öyle geldi pardon ben yanlış okumuşum.

Geri
Yukarı