Kasadan çok ses çıkıyor

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
Bu sorun bende 1,5 ay önce başladı, 1, 5 ay önce kasanın içini dışını temizledim termal macunu yeniledim format attım daha sonra bu sorun başladı ondan önce böyle bir sorun yoktu en ağır grafikli oyunlara bile girsem ses minimal kalıyor o kadar fan sesi çıkmıyordu şimdi Google bile girsem fan sesi kulaklığım takılı olduğu halde fazla çıkıyor ısınma sorunu yok.

Kasada tek yaptığım düzen eskiden kasa masanın üzerindeydi onu yer açılsın diye alta koydum acaba ondan dolayı mı? Ama 4 tarafı da açık hava alıyor sorun ne olabilir?

Yerinden değil gibi hocam. PSU'dan olabilir. Kasa için hava akışı kontrol et yine. Afterburner gibi yazılımlarla ayar yaptıysan default ayarlara dönmeyi deneyebilirsin.

Yerinden değil gibi hocam. PSU'dan olabilir. Kasa için hava akışı kontrol et yine. Afterburner gibi yazılımlarla ayar yaptıysan default ayarlara dönmeyi deneyebilirsin.

Afterburner'den ayar yapmadım hiç, hava akışı ise normal yani 4 tarafı açık boğuk değil işlemci ve ekran kartı ısısı 40 işlemci 50 şu an oyunda olduğum halde durumlar bu ama ses fazla geliyor.
Fanlar tam oturuyor mu yerlerine?

Kasa fanlarını çıkartmadım işlemci fanından olabilir belki tekrar kontrol edeceğim şimdi belki ters takmış olabilirim.

Geri
Yukarı