Kasadan ses geliyor

Dostum kasanın yan kapağını açacaksın, kulağınla tam sesin yerini tespit edeceksin. Sonrasında tespit ettiğin yere göre zaten sorunun kaynağı çok büyük ihtimalle bulunacaktır. Bu fan göbeğinde sorun olunca yalpalamasından dolayı oluşan bir ses genelde. Sorunlu fanı bul, ya bakım yap ya da değiştir.

Kasamı traktörmü mübarek arkadaki fanı çıkar demirlere sürtüyor olabilir öyle dene ona göre demirleri biraz gerersin motor yağıyla da yenile.
Direkt fanların yanından çektiğim için çok çıkmış ses. Fanları tekrar kontrol edeceğim o zaman.

Dostum kasanın yan kapağını açacaksın, kulağınla tam sesin yerini tespit edeceksin. Sonrasında tespit ettiğin yere göre zaten sorunun kaynağı çok büyük ihtimalle bulunacaktır. Bu fan göbeğinde sorun olunca yalpalamasından dolayı oluşan bir ses genelde. Sorunlu fanı bul, ya bakım yap ya da değiştir.
CPU fanındada aynı sorun oluyor mu? Kasa fanlarından birinde midir sorun sizce?

Direkt fanların yanından çektiğim için çok çıkmış ses. Fanları tekrar kontrol edeceğim o zaman.

Arkadaki fanın vidalarını sök masanın üstüne koy öyle dene elinde tutarsın ses gelirse fandan eğer ses oradan gelmiyosada yerini tespit edersin fanlar dışında o sesin çıkcağını düşünmem ama.

CPU fanındada aynı sorun oluyor mu? Kasa fanlarından birinde midir sorun sizce?
Kasa veya işlemci fanı fark etmeksizin aynı mantıkla çalışırlar. Sesin hangi fandan geldiğini kasanın kapağını açıp kulağını dayadığında anlarsın çok net.

Kasa veya işlemci fanı fark etmeksizin aynı mantıkla çalışırlar. Sesin hangi fandan geldiğini kasanın kapağını açıp kulağını dayadığında anlarsın çok net.

Ses ekran kartı fanından geliyormuş 1 fan sallanıyor diğerlerine göre yeni fan mı almam lazım? Fanın 1 tanesini kapama şansım var mı? ROG STRIX 2070S ekran kartım.

Fanın sadece bir tanesinin kapanabildiğini düşünmüyorum. Eğer garantisi henüz dolmamışsa servise gönderip garantili değiştirme yapmaları en sağlıklısı olur. Garantisi bittiyse eğer işini iyi bilen bir bilgisayarcı fan değişimini yapabilir. Bu işlerden anlayan bir arkadaşın da varsa marka ve modele göre yedek fanlar satılıyor. Fan değişimini kendisi yapanlar da var yani.

Geri
Yukarı