Kasadan ses geliyor

Monitörden ses gelmediği için dinleyemedim de coil whine sesini "uğultu" sesi olarak duyuyorum ben, sanki kapı pencere kapalı dışarıda şiddetli bir rüzgar uğultu yapıyor gibi. Fakat bununla ilgili videolar izledğimde sesin bir cızırtı sesi gibi olduğunu görmüştüm bu yüzden direkt eledim fan sesi olarak düşündüm. Fakat o sesi telefona kayıt ettiğimde videolardaki coil whine sesiyle birebir aynıydı :)

Monitörden ses gelmediği için dinleyemedim de coil whine sesini "uğultu" sesi olarak duyuyorum ben, sanki kapı pencere kapalı dışarıda şiddetli bir rüzgar uğultu yapıyor gibi. Fakat bununla ilgili videolar izledğimde sesin bir cızırtı sesi gibi olduğunu görmüştüm bu yüzden direkt eledim fan sesi olarak düşündüm. Fakat o sesi telefona kayıt ettiğimde videolardaki coil whine sesiyle birebir aynıydı :)
Aynı şekilde hocam bu ses hiç cızırtı gibi değil aynı betimlediğiniz şekilde ilk defa kendim bilgisayar topladım benden kaynaklı bir durum değilse takayım kulaklığımı sesler gelmez zaten.

Aynı şekilde hocam bu ses hiç cızırtı gibi değil aynı betimlediğiniz şekilde ilk defa kendim bilgisayar topladım benden kaynaklı bir durum değilse takayım kulaklığımı sesler gelmez zaten.

Ses aşırı yüksekse bence garantisi varsa servise verebilirsiniz. Bende bu ses eskiden de vardı fakat bu derece şiddetli değildi (demek zamanla artan bir şey) fanlar 700-800 devirde olmasına rağmen aşırı bir uğultu oluyor AAA oyunlarda (yüksek watt çekiyor tabii) yani fanla sesin uzaktan yakından ilgisi yok. Eğer garantisinin bitmesine yakınsa ileride sesin yükselme ihtimalini hatırlatayım çok ciddi seviyelere geldi bende benim ekran kartı 7 aylık filan 3 yıl sanırım ASUS'un garantisi daha var yani

Hocam sanki bu ses cw değil. Fanlardan sebep gibi geldi bana. Normal fan sesinin yanında vuuu diye ses geliyor. Nasıl anlatsam bilemedim.

Hocam en iyi yolu sesi kayıt etmek, ben telefona kaydettim ve videolardaki sesle birebir aynı sesi duyuyorum yani (cızırtı) ama gerçekte aynen söyledğiniz gibi vuuuuu diye bir ses duyuyorum yani cızırtı-vızıltı asla böyle bir ses yok. Yazdım ya aynen bende sizin düşündüğünüzü düşünmüştüm sanki çok hızlı dönen birçok fanın sesine benziyorr. Bu da uğultu gibi bir şey zaten

Geri
Yukarı