Kasadan yüksek fan sesi geliyor

Starixx1

Hectopat
Arkadaşlar selam. Bilgisayarımda bir fan çok ses çıkarıyor. Ses işlemci fanı ile PSU arasında geliyor ben PSU'dan şüpheleniyorum. Çünkü işlemcim 50 derece falan ekran kartımın fanı çalışmıyor boşta iken.

İşlemcim: Ryzen 7 2700 stok fanlı overclocksuz.
PSU: Kasanın kendi PSU'su, Frisby fc 9320-G

İşlemci fanını, egzoz fanlarını vs. çıkarıp deneyin ve sesin nereden geldiğine bakın(Bunu derken yarım saat işlemci fanı kapalı bir şekilde bilgisayarınızı çalıştırmanızdan bahsetmiyorum, sadece 2 dakikalığına çıkarıp sesin nereden geldiğine bakın).

Son düzenleme:
Hocam, dediğiniz gibi büyük ihtimalle PSU fanı.

Arkadaşlar selam. Bilgisayarımda bir fan çok ses çıkarıyor. Ses işlemci fanı ile PSU arasında geliyor ben PSU'dan şüpheleniyorum. Çünkü işlemcim 50 derece falan ekran kartımın fanı çalışmıyor boşta iken.

İşlemcim: Ryzen 7 2700 stok fanlı overclocksuz.
PSU: Kasanın kendi PSU'su, Frisby fc 9320-G

PSU fanı ise çözüm basit PSU'yu açıp yagına bakın fanda küçük yağ kapağı olacak açıp motor yağı ile siyah olan bildiğiniz yağlayıp kapağı kapatın bantlamayi unutmatyin ses geçecektir yaglamadan önce devre temizleyici ya da fren balata yağı temizleyici ile temizleyin yağ frendeki gibi kuruyup kalıntı bırakır onu temizlemeden yaglarsan olmaz eğer yeni aldıysan dedikleri gibi iade et ya da kasa anı sert bir darbe aldıysa dediğim yağ kapağı açılıp yağ dışarı çıkıp fanı kurutmus olabilir. Bir de uzun zamandır varsa hemen düzelt ilk zamanlarda bir şey olmaz ama sonradan fan yavaşlar ve ısınır PC kapanır yanadabilir veya aniden kapandığı için HDD bozulabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı