Kasan Android Cihazlar İçin UC Mini Browser İncelemesi

Merhaba, iyi sosyaller. Galaxy W kullanıcısı olarak webden bir bir şeye bakmak benim için hep eziyet olmuştur. Telefonumda 350 MB RAM var. Kullanması gerçekten sinir bozucu. İnşallah bir ay içinde kurtulacağım. Bugün bu konuyu açmamın sebebi benimle aynı durumda olan arkadaşlara bir nebze yardımcı olmak. Bu tarayıcıyı bilenler olacaktır.

UC Browser Mini
Eminim bir çoğunuzun aklına düşük RAM'de kasmayan tarayıcı dediğim zaman arayüzü kötü olan flash desteği vb. olmayan bir tarayıcı gelmiştir. Ama işte durum böyle değil. Arayüzü günümüzün modernliğine uygun. Gayet sade ve şık. Hani yok material tasarım falan diyorlar ya işte onun gibi. Göze hoş geliyor. Boyutu da çok düşük. Android 2.1 üstü kullanılabiliyor. Aşağıdaki resimde tarayıcının giriş sayfasını inceleyebilirsiniz.
1.png
Performans
En önemli konulardan. Zaten bu konuyu açma sebebim de bu. Tarayıcı gerçekten çok az RAM tüketiyor. Ve 10 dk kullanım boyunca telefonum bir kere bile donup ana ekrana atmadı. Normal ve benzer tarayıcılarda değil 10 dk 1-2 dk içerisinde takılmaya başlardı. 3 sekmeye kadar rahatça açabildim. Ama 4-5 den sonra artık takılmaya başladı sonra da ana ekrana attı. Aşağıda ne kadar az RAM harcadığını görebilirsiniz.

Tek Sekme Youtube Açıkken

2.png

3.png

3 sekme Facebook, Youtube, Technopat açıkken

4.png
5.png

Tarayıcı Özellikleri
Öncelikle tarayıcının boyutu 1.1 MB. Yalnız dikkat, birde bu tarayıcının tam sürüm gibi bir versiyonu da var. Bu mini versiyonu olmasına rağmen çok bir eksiği yok diye düşünüyorum. Tam sürümü denemedim. Öncelikle en sevdiğim ve iyi çalışan Hız modu. Hız moduna geçmek için tarayıcının sol alt kısmından mini bir menü açabiliyorsunuz. İşte o menüden Hız modunu aktif edebilirsiniz. Hız modunu aslında daha çok veri tasarruf için kullandım. Çünkü daha da az RAM tüketmek için eskiden mobil cihazlarda kullandığımız gibi gösteriyor. Bunun sonucunda da daha az veri download ediliyor. Örnek resim aşağıda. Diğer özelliklere geçmeden diğer tarayıcılarda standart olan gizli sekme, indirme yöneticisi ve yer işaretleri gibi özelliklerde bulunmakta. Diğer bir özelliğimiz ise Gece modu. Bu modda ise arka planı normal hali olan beyaz arka plandan siyaha geçiriyor. Bu ayrıca batarya tasarrufu da sağlıyor. Benim diğer sevdiğim bir özellik olan veri kullanımını gösteren ayrı bir bölüm var. Mobil internet kullananlar için güzel. Son olarak bu tarayıcıda sayfaları kaydedebilir, QR kod okutabilir ve yazı boyutu ya da fontu değiştirebilirsiniz.

Bahsettiğim menü
6.png

Hız modunda Youtube
7.png

Gece Modu
8.png

Veri Kullanımı
8.png

QR Kod
9.png

10.png

Yardımcı olduysam ne mutlu bana diyeyim o zaman ilk inceleme konumu yazdım. Umarım devamı da gelir. Lütfen yorum yapmayı ve beğenmeyi unutmayın (Biraz Youtube gibi oldu ama. :) ). Telefonu iyi olup Chrome kullananlar ya da başka tarayıcı kullananlar bir denesin bence bu tarayıcıyı. Yakın zamanda kasan Android telefonları nasıl hızlandırabileceğimizi anlatan bir konu açmayı düşünüyorum. Ama açmaya da bilirim. Bilgisayarı ilk aldığımda inceleme yazarım diyordum 6 ay geçti, yazmaya üşendim. İndirme linkini de şuraya bırakıp gideyim ben, sonra yine dönerim.
UC Mini Browser indirmek için buraya tıklayınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben CM 10 kurdum. CM 10'da olmaz mı ? Olursa, onun da linkini atar mısın ?
İnce ayarlatı aynen yap. Ama CM10 destekli kernel kur.
Galaxy W I8150 Android Development - XDA Forums
Bu forumda attığım sayfada senin telefon için geliştirilmiş bütün romlar bulunuyor yanında xdadevdb yazan romlara bakabilirsin her romun sayfasında stabil olup olmadığı, özellikleri mevcut.
Evet (rom ve kertnel hariç ) Galaxy S Plus I9001 Android Development - XDA Forums burada bulduğun tweak, mod, ui vs. senin telefonunla da uyumludur. s plus = wonder

Merhaba,

Az önce Windows 10 PC sürümünü bilgisayarıma kurduğum UC Browser, kurulumun hemen akabinde 3 yıl önce kaydettiğim yer imlerimi göstermiştir. Bu browserı 3 yıl önce kullandığım harddiskin sizlere ömür olduğunu da belirtmek isterim. Bir harddiske kurup kaldırdığım browserın bir başka harddiske kurulumu sonrası eski kullanım verilerimi nasıl sağladığını merak etmekteyim. Tarayıcıda herhangi bir login olma durumu da söz konusu değil.

Eski model Android telefonu olanları düşünerek güzel bir inceleme yapmışsınız. Tebrik ederim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Buyur. S+ var ondan bilirim ben bunları :D
Ben de Nokia 6600'da Travian oynamıştım. Onu hatırlattın. :) İmkanları zorlamak dedikleri bu olsa gerek. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı