Kasan Android Cihazlar İçin UC Mini Browser İncelemesi

Merhaba, iyi sosyaller. Galaxy W kullanıcısı olarak webden bir bir şeye bakmak benim için hep eziyet olmuştur. Telefonumda 350 MB RAM var. Kullanması gerçekten sinir bozucu. İnşallah bir ay içinde kurtulacağım. Bugün bu konuyu açmamın sebebi benimle aynı durumda olan arkadaşlara bir nebze yardımcı olmak. Bu tarayıcıyı bilenler olacaktır.

UC Browser Mini
Eminim bir çoğunuzun aklına düşük RAM'de kasmayan tarayıcı dediğim zaman arayüzü kötü olan flash desteği vb. olmayan bir tarayıcı gelmiştir. Ama işte durum böyle değil. Arayüzü günümüzün modernliğine uygun. Gayet sade ve şık. Hani yok material tasarım falan diyorlar ya işte onun gibi. Göze hoş geliyor. Boyutu da çok düşük. Android 2.1 üstü kullanılabiliyor. Aşağıdaki resimde tarayıcının giriş sayfasını inceleyebilirsiniz.
1.png
Performans
En önemli konulardan. Zaten bu konuyu açma sebebim de bu. Tarayıcı gerçekten çok az RAM tüketiyor. Ve 10 dk kullanım boyunca telefonum bir kere bile donup ana ekrana atmadı. Normal ve benzer tarayıcılarda değil 10 dk 1-2 dk içerisinde takılmaya başlardı. 3 sekmeye kadar rahatça açabildim. Ama 4-5 den sonra artık takılmaya başladı sonra da ana ekrana attı. Aşağıda ne kadar az RAM harcadığını görebilirsiniz.

Tek Sekme Youtube Açıkken

2.png

3.png

3 sekme Facebook, Youtube, Technopat açıkken

4.png
5.png

Tarayıcı Özellikleri
Öncelikle tarayıcının boyutu 1.1 MB. Yalnız dikkat, birde bu tarayıcının tam sürüm gibi bir versiyonu da var. Bu mini versiyonu olmasına rağmen çok bir eksiği yok diye düşünüyorum. Tam sürümü denemedim. Öncelikle en sevdiğim ve iyi çalışan Hız modu. Hız moduna geçmek için tarayıcının sol alt kısmından mini bir menü açabiliyorsunuz. İşte o menüden Hız modunu aktif edebilirsiniz. Hız modunu aslında daha çok veri tasarruf için kullandım. Çünkü daha da az RAM tüketmek için eskiden mobil cihazlarda kullandığımız gibi gösteriyor. Bunun sonucunda da daha az veri download ediliyor. Örnek resim aşağıda. Diğer özelliklere geçmeden diğer tarayıcılarda standart olan gizli sekme, indirme yöneticisi ve yer işaretleri gibi özelliklerde bulunmakta. Diğer bir özelliğimiz ise Gece modu. Bu modda ise arka planı normal hali olan beyaz arka plandan siyaha geçiriyor. Bu ayrıca batarya tasarrufu da sağlıyor. Benim diğer sevdiğim bir özellik olan veri kullanımını gösteren ayrı bir bölüm var. Mobil internet kullananlar için güzel. Son olarak bu tarayıcıda sayfaları kaydedebilir, QR kod okutabilir ve yazı boyutu ya da fontu değiştirebilirsiniz.

Bahsettiğim menü
6.png

Hız modunda Youtube
7.png

Gece Modu
8.png

Veri Kullanımı
8.png

QR Kod
9.png

10.png

Yardımcı olduysam ne mutlu bana diyeyim o zaman ilk inceleme konumu yazdım. Umarım devamı da gelir. Lütfen yorum yapmayı ve beğenmeyi unutmayın (Biraz Youtube gibi oldu ama. :) ). Telefonu iyi olup Chrome kullananlar ya da başka tarayıcı kullananlar bir denesin bence bu tarayıcıyı. Yakın zamanda kasan Android telefonları nasıl hızlandırabileceğimizi anlatan bir konu açmayı düşünüyorum. Ama açmaya da bilirim. Bilgisayarı ilk aldığımda inceleme yazarım diyordum 6 ay geçti, yazmaya üşendim. İndirme linkini de şuraya bırakıp gideyim ben, sonra yine dönerim.
UC Mini Browser indirmek için buraya tıklayınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Galaxy W (Namı diğer s plus) hala iyi bir cihazdır. Asphalt 8, MC3-2-1, Most Wanted, Dead Trigger 2-1 kasmadan oynayabilirsiniz. Ram miktarını 425 mb yapabilirsiniz. Cpu hızını 1.8-2.- GHZ'ye çıkartabilirsiniz. Android 5.1.1 bile yükleyebilirsiniz. Böyle yok opera mini,UC browser, Clean Master, 360 Security, gibi çöp programlar kullanmanıza gerek yok.

İyi bir cihaz mıdır? Ben HTC One X kulanıyorum ve 1 GB RAM yetmiyor. 1.4 ghz çekirdek hızı ve 512 MB RAM'i olan bir ürün'e iyi demeyin lütfen, 10 yıl önce olsaydı belki derdim. 4 GB RAM'li telefonlar var artık.

Browser sade ve güzel duruyor. Denenebilir gibi gayet.

İyi bir cihaz mıdır? Ben HTC One X kulanıyorum ve 1 GB RAM yetmiyor. 1.4 ghz çekirdek hızı ve 512 MB RAM'i olan bir ürün'e iyi demeyin lütfen, 10 yıl önce olsaydı belki derdim. 4 GB RAM'li telefonlar var artık.

Browser sade ve güzel duruyor. Denenebilir gibi gayet.
Bakın sizin bunu one x ile kıyaslamanız mantıksız. Wonder 2011 de çıkmış One x 2012'nin sonlarına doğru. Yazdığım oyunları akıcı bir şekilde oynatan cihaz bence iyidir. Ki wonder dediğim gibi modlarsanız 1-2 senedir dillerden düşmeyen GM Discovery havada karada geçer. One X üzerinde HTC nin eski Sense arayüzü var. Custon rom kullanmanızı tavsiye ederim.

Galaxy W (Namı diğer s plus) hala iyi bir cihazdır. Asphalt 8, MC3-2-1, Most Wanted, Dead Trigger 2-1 kasmadan oynayabilirsiniz. Ram miktarını 425 mb yapabilirsiniz. Cpu hızını 1.8-2.- GHZ'ye çıkartabilirsiniz. Android 5.1.1 bile yükleyebilirsiniz. Böyle yok opera mini,UC browser, Clean Master, 360 Security, gibi çöp programlar kullanmanıza gerek yok.
Asphalt 8 mi ? Most Wanted mı ? Dead Trigger 2 mi ? Ha ha keşke gerçek olsa. Android 5.0'i cynoagen mod ile yüklene bileceğini biliyorum. Daha önce Kitkat kurdum, sorun oldu geri stock ROM'a döndüm. Gerçekten güldürdünüz. Zaten içinde Adreno 205 var. Oyundan bile bahsetmeyelim. Whatsapp bile kasıyor.

Asphalt 8 mi ? Most Wanted mı ? Dead Trigger 2 mi ? Ha ha keşke gerçek olsa. Android 5.0'i cynoagen mod ile yüklene bileceğini biliyorum. Daha önce Kitkat kurdum, sorun oldu geri stock ROM'a döndüm. Gerçekten güldürdünüz. Zaten içinde Adreno 205 var. Oyundan bile bahsetmeyelim. Whatsapp bile kasıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Buyur. S+ var ondan bilirim ben bunları :D

Attığın tüm videoları daha önceden izledim ben merak etme. Sonra gaza gelip daha garantisi bitmeden telefona ICS kurdum (Kitkat kurmadan önce.) Arayüzü eskisine göre kabul edebilecek derecede daha stabil gördüm. Sonra sevinip hemen Asphalt 7 kurdum. Ama sonuç hüsran oyun açılmadan atıyor. Benim telefonda sorun var dedim. Telefoncu arkadaştan istedim. Kurdum denedim ama yine aynı. Zaten bu videoları kapak gibi yollayacağını da biliyordum. :) Ama dediğim gibi maalesef açmıyor oyunları. Telefonu ilk aldığımda süperdi ama artık Fruit Ninja da bile kasıyor. Belkide Android 5.0 yüklerim bilemiyorum.

Edit: Yine gaza geldim belki olur diye. Yemekten sonra ICS kuracağım. Bir sorun çıkmaz inşallah.

Öyle kolay yapılmıyor onlar. Bende defalarca denedim. Kısaca bahsedeyim. Rom kurduktan sonra üzerine 'bigmem'
Ozellikli kernel yükleyeceksin. Tweaklar yükleyeceksin romun üzerine. Ondan sonra sd kartta swap oluşturacasin. İnce ayarları da unutmamak lazim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı