Kasanın arkasına SATA SSD nasıl takılır?

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şuraya SATA SSD takmak istiyorum, kullandığım kasa XPG Valor Air:

image_2023-05-01_145926475.png

Dikkat etmem gereken şeyler neler? Doğrudan metalin üzerine mi montaj yapıyoruz, anakartı sökmek gerekiyor mu?

Ben vida bulamadım güç ve SATA girişlerini taktıktan sonra arkadaki o kısma çift taraflı bant ile yapıştırdım, öyle kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuraya SATA SSD takmak istiyorum, kullandığım kasa XPG Valor Air:

Eki Görüntüle 1762087

Dikkat etmem gereken şeyler neler? Doğrudan metalin üzerine mi montaj yapıyoruz, anakartı sökmek gerekiyor mu?
Benim kasada bu yeri hiç kullanmıyorum çünkü SSd'nin güç kablosunu takınca kastırıyor kapak tarafından takarsan ise kapağa bombe yapıyor. Ben ön taraftaki HDD çekmecelerinin olduğu yere tabana bıraktım orda duruyor.

Doğrudan metalin üzerine montaj yaptım bir sorun olmadı, teşekkürler. Eskiden HDD'lerin arkasından devre kartı doğrudan görünüyordu onunla metal temas eder mi diye sordum ama SSD'lerde zaten plastikmiş o kısım sonradan fark ettim.

Benim kasada bu yeri hiç kullanmıyorum çünkü SSD'nin güç kablosunu takınca kastırıyor kapak tarafından takarsan ise kapağa bombe yapıyor. Ben ön taraftaki HDD çekmecelerinin olduğu yere tabana bıraktım orada duruyor.

Oraya da montaj yapmayı düşündüm ama sök tak işlemlerinde daha zor olur diye resimdeki yere kurdum. Bombe sorunu bu kasada olmadı.

Geri
Yukarı