Kasanın fanından yüksek ses geliyor

ŞüpheliHain

Picopat
Daha fazla  
RAM
8Gb Ram
SSD veya HDD modeli
Colorful SL300 128GB ATA Device
Ekran kartı
İntel HD 2000
Anakart
MS-7680
İşlemci
İntel İ5-2400 CPU
Kısa bahsedeceğim, kasanın arkasındaki fan aşırı yüksek ses çıkarıyor oyunda sesleri duyamıyorum ve herkes rahatsız oluyor. Güç kaynağı ve işlemciden bahsetmiyorum sadece arkadaki fan bilgisayar açılırken ve rastgele durduk yere oluyor bu olay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadınız sanırım herhangi bir oyun oynarken ses devam ediyor ve duyamıyorum.

Bilgisayarın biraz eski o yüzden fanlarının anakart değil de PSU'ya bağlı olduğunu, bu yüzden de son hızda çalıştığını düşünüyorum. Yeni sistemlerdeki kasalar fan çoklayıcıyla beraber geldiği için hızını artırıp düşürebiliyoruz belli uygulamalarla. Önerebileceğim şey bir fan çoklayıcı alıp takmak olur. Biraz araştırman gerekli sadece.

Bilgisayarın biraz eski o yüzden fanlarının anakart değil de PSU'ya bağlı olduğunu, bu yüzden de son hızda çalıştığını düşünüyorum. Yeni sistemlerdeki kasalar fan çoklayıcıyla beraber geldiği için hızını artırıp düşürebiliyoruz belli uygulamalarla. Önerebileceğim şey bir fan çoklayıcı alıp takmak olur. Biraz araştırman gerekli sadece.
Fan çoklayıcı ile ne yapacak ?

Kısa bahsedeceğim, kasanın arkasındaki fan aşırı yüksek ses çıkarıyor oyunda sesleri duyamıyorum ve herkes rahatsız oluyor. Güç kaynağı ve işlemciden bahsetmiyorum sadece arkadaki fan bilgisayar açılırken ve rastgele durduk yere oluyor bu olay.
Ses çıkaran fanın kablosunu çıkar sorunun çözülsün. O sistem zaten ısınamaz. Bir bilgisayarcıdan rica et kenara köşeye attığı bir fan vardır, hediye eder zaten onu tak. (Eğer fanın arızalı ise) Bu gibi durumlarda videolu konu açarsanız daha net olur.

Anakarta bağladım hala aynı sorun.

Fan çoklayıcı ile ne yapacak?

Ses çıkaran fanın kablosunu çıkar sorunun çözülsün. O sistem zaten ısınamaz. Bir bilgisayarcıdan rica et kenara köşeye attığı bir fan vardır, hediye eder zaten onu tak. (eğer fanın arızalı ise) bu gibi durumlarda videolu konu açarsanız daha net olur.

Yani şimdi söksem hiç fan takmazsam sorun olur mu?

Son düzenleme:
Yani şimdi söksem hiç fan takmazsam sorun olur mu?

Egzoz fanını çok rahatsız ediyorsa geçici olarak sökebilirsin. Sıcaklık durumunu gözlemlersin ısınma yapıyorsa dediğim gibi gidip bir tane ucuz fan alacaksın ve takacaksın bu kadar basit. Eski düz fanlara 20 30 lira almazlar bile. Eline söktüğün fanı alıp git mağduriyetini anlat varsa kenara köşeye attıkları aynısından iste.
Bir sürü fan var elimde göndersem kargosu kendisinden pahalıya gelir o yüzden gidip bir bilgisayarcıdan rica et para isteyeceğinden bile şüpheliyim.

Geri
Yukarı