Kasanın içine su döküldü

marijuana09

Hectopat
Masaüstü bilgisayarımın üst kısmındaki boşluklardan içine biraz su döküldü. İçini açıp parçaları peçeteyle kuruladım ancak araştırmadan hemen çalıştırmayı denedim. Ekran kartı, anakart, fanlar falan hepsinin ışığı yanıyor fakat görüntü gelmiyor. Kurtarabilir miyim?

Masaüstü bilgisayarımın üst kısmındaki boşluklardan içine biraz su döküldü. İçini açıp parçaları peçeteyle kuruladım ancak araştırmadan hemen çalıştırmayı denedim. Ekran kartı, anakart, fanlar falan hepsinin ışığı yanıyor fakat görüntü gelmiyor. Kurtarabilir miyim?

Hocam kasayı nasıl ıslattınız acaba merak ettim. Laptop olsa anlayabilirdim bende dökmüştüm. Ama kasaya dökmek :D iyice kuruladığına emin ol 1 gün boyunca çalıştırma tüm fişleri çek.

Umarım anakart chipsetinde yanma gibi söz konusu yoktur tavsiyem ekran kartı RAM gibi parçaları çıkartarak bütün parçaları fön makinesi ile kurulamak olacaktır belki bir nebze çözüm olabilir. Ve artı olarak bir kaç saat çalıştırmayın fön makinesi kuruladıktan sonra.

Hocam kasayı nasıl ıslattınız acaba merak ettim. Laptop olsa anlayabilirdim bende dökmüştüm.

Yeni kasaların üstünde delikli toz filtereli var oradan girmiştir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasa masa altındaysa pek çok riski olmaz sanırım.

Aynen öyle oldu

Umarım anakart chipsetinde yanma gibi söz konusu yoktur tavsiyem ekran kartı RAM gibi parçaları çıkartarak bütün parçaları fön makinesi ile kurulamak olacaktır belki bir nebze çözüm olabilir. Ve artı olarak bir kaç saat çalıştırmayın fön makinesi kuruladıktan sonra.
bu şekilde kurtarılma ihtimali var mı yoksa bilgisayarcıya falan götürmeli miyim?

Hocam keşke çalıştırmasaydınız ilk olarak :(. Benim başıma da benzer durum gelmişti. Bütün parçaları söküp kompresör ile hava basarak sularını çıkarrtmıştım ve birkaç gün de masada bekleterek kuruttum ardından taktım her şey sorunsuz çalışıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı