Kasanın Kapalı Alanda Durması

q3s

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisyarımı kapalı bir alanda tutuyorum, ön tarafı açık ama arka tarafında yaklaşık 20 CM sonra duvar çıkıyor. Bu sizce zararlı olur mu ve kasamın yan kapağı kayıp (nasıl olduğunu sormayın bile) bu nedenlerden ısı olarak kasam sıkıntı çıkarır mı? Ekstra fan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı durum mevcut. Ancak ben çözümü şu şekilde uyguladım:
Kasanın arkasına gelen tahta bölgeyi kasanın egzoz kısmına gelecek şekilde deldim ve 12cm ebatlarında olan Cooler Master fanlarından birini taktım. Şuan ağır bindiren oyunları oynadığım da egzozdan çıkan ısıyı direk tahta üzerine montajladığım fan ile dışarı atıyorum. Yine aynı şekilde tahta ile duvar arasında 20cm var.
Yine kasanın üzerine 12cm ebatlarında başka bir fan bulunduruyorum ve kasanın üzerinde içeriden dışarıya üfleyen ısıyı direk dışarı attırıyorum.

Öbür türlü elinizi kasanın bulunduğu alana yaklaştırdığınız da kuru eliniz ile bile ısıyı hissediyorsunuz. Eğer kasayı dışarı koyma gibi durumunuz yok ise bu ve bunun gibi yollar az da olsa rahatlamanızı sağlayacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı