Çözüldü Kasanın ön jak girişleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alpdadas25

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
PC'nin Ön jak girişlerini ne yaptıysam çalıştıramadım. Realterk HD Audio Yöneticisi kurulamıyor. Hata veriyor. 3 defa PC formatladım. Kendim sürücüleri güncelledim. Otomatik Windows ile de denedim ama bir türlü olmuyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Teşekkürler.

Çözüm
Donanımsal bir sorununuz yok ise eğer ses aygıtları kısmından ön jak girişiniz kapatılmıştır.
Realtek ile ilgili dosyaları ve programları tamamen temizleyip bilgisayarı yeniden başlatınız.
Vermiş olduğum dosyayı indirip tekrardan temiz kurulum yapınız. (Setup olanı çalıştırın)
Kurulum sonrası yeniden başlatmayınız. Denetim Masası'ndan görüntüleme ölçütünü küçük simgeler yapınız.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu kısımda bulunan Realtek HD Audio Yöneticisini çalıştırınız.
Açılan ekranda sağ üstte ayarlar ⚙️ simgesini göreceksiniz.
Seçenekler kısmından ön jak aktifleştir seçeneğini aktif edip Tamam butonuna basınız.
Ön jak aktif olacaktır.
Anakartınıza uygun ses driverı ile aynı işlevi görecektir.
İşiniz bittikten sonra görev yöneticisinden başlangıç kısmından devre dışı bırakabilirsiniz.
Bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
Sonuçlarınızı paylaşırsanız sevinirim😊.
Dosya linki : Audio(9239_FF00)-20221220T125359Z-001.zip
Bakın şimdi taktım tekrar kulaklığı PC ye. Bu sefer mouse ve klavye kendini kapattı. Pc resetleyince düzeldi.

Bakın şimdi taktım tekrar kulaklığı PC ye. Bu sefer mouse ve klavye kendini kapattı. Pc resetleyince düzeldi.
Ama kulaklık hala çalışmıyor.

Donanımsal bir sorununuz yok ise eğer ses aygıtları kısmından ön jak girişiniz kapatılmıştır.
Realtek ile ilgili dosyaları ve programları tamamen temizleyip bilgisayarı yeniden başlatınız.
Vermiş olduğum dosyayı indirip tekrardan temiz kurulum yapınız. (Setup olanı çalıştırın)
Kurulum sonrası yeniden başlatmayınız. Denetim Masası'ndan görüntüleme ölçütünü küçük simgeler yapınız.

Eki Görüntüle 1608178

Bu kısımda bulunan Realtek HD Audio Yöneticisini çalıştırınız.
Açılan ekranda sağ üstte ayarlar ⚙️ simgesini göreceksiniz.
Seçenekler kısmından ön jak aktifleştir seçeneğini aktif edip Tamam butonuna basınız.
Ön jak aktif olacaktır.
Anakartınıza uygun ses driverı ile aynı işlevi görecektir.
İşiniz bittikten sonra görev yöneticisinden başlangıç kısmından devre dışı bırakabilirsiniz.
Bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
Sonuçlarınızı paylaşırsanız sevinirim😊.
Dosya linki : Audio(9239_FF00)-20221220T125359Z-001.zip
Oldu valla çok teşekkür ederim :) Peki bu mouse ve klavyenin kendini deaktif etmesinin sebebi ön jakların pasif olmasından dolayı olabilir mi ?

Son düzenleme:

Ama kulaklık hala çalışmıyor.

Oldu valla çok teşekkür ederim :) Peki bu mouse ve klavyenin kendini deaktif etmesinin sebebi ön jakların pasif olmasından dolayı olabilir mi ?
Olmasına çok sevindim. Çözüm olarak işaretlerseniz diğer arkadaşlar için de yardımı dokunabilir.
Mouse ve klavyenin devre dışı olması hakkında bir bilgim yok. İyi forumlar.

Geri
Yukarı