Çözüldü Kasanın önündeki Jak girişleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Keremer

Hectopat
Kasamın önünde iki tane jak girişi var. Bu jak girişleri bu güne kadar zaten normal çalışmıyordu. Kulaklıktan ses alabilmem için mikrofon girişine sokmam gerekiyordu.
Ama tam tersi kulaklık girişi mikrofonu çalıştırmıyordu. Şu an kulaklığımı iki girişe de deniyorum ama çalışmıyor. Kulaklıkta sıkıntı olmadığından eminim zira arkadaki girişlerde çalışıyor. Ama kablo boyu sıkıntı yaratıyor.
Çoğunuz bilirsiniz headset tarzı kulaklıklarda ya USB ile ya da 2 farklı jaka çoklayan bir aparat ile bilgisayarda hem kulaklığı hem de mikrofonu kullanırız.
Benim USB kablomda sıkıntı var birkaç kablosu koptu ve lehim gerek.

1643975669390.png

Bu yüzden bu aparatla yoluma devam ediyordum ancak arka girişte kablo boyu yetmediği için bağlantı noktasından sık sık çıkıyor.
Ön girişleri çalıştırma şansım var mı? Bir kazadan dolayı bu hale gelmediler bunu da ekleyeyim.

Şöyle ekleyeyim bu aparatı kullanmaya çalışmadan önce sadece kulaklığı takarak ses alabiliyordum (mikrofon girişine takmam gerekiyordu) ancak artık ne onu yapabiliyorum ne de bu aparat çalışıyor (ön girişlerde) ve eğer iki ucu olması gerektiği gibi takarsam aygıt çıkıyor ses aygıtı olarak ancak ses gelmiyor. Ters takarsam hiçbir şey olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de durum o şekildeydi sonra ise o portların bulunduğu yerdeki kablolama sistemini anakarta taktım ve sorun direk çözüldü. 2 dakikalık bir iş nereye takacağını bilmen lazım tabii. Mesela kulaklık girişi ise anakartta ki speaker vs. bölümüne USB ise USB bölümüne.

Bende de aynı sorun var şu an kasanın arka kısmıyla idare ediyorum. Sonuç bulursanız lütfen paylaşın.

Kasanın ön panelindeki portlardan giden kablolar anakartta nereye bağlı bakın. Anakartta bağlı olduğu yer hasar görmüş olabilir veya yerinden çıkmış da olabilir.

Merhabalar,
Kasayı açıp kabloları kontrol edip döndüm.

1643977911236.png

Kasanın önünden güç kabloları anakarta böyle bağlanıyor.

1643977996234.png

Jakların olduğu kısımdaki kablo da bu şekilde geniş ağızlı bir kablo.
Elimle bir tak çıkar yaptım hepsini.
Ancak durum değişmedi eskisi gibi kulaklığı aparatsız takabiliyorum sadece(mikrofon girişine takınca çalışıyor)

Bende de durum o şekildeydi sonra ise o portların bulunduğu yerdeki kablolama sistemini anakarta taktım ve sorun direk çözüldü. 2 dakikalık bir iş nereye takacağını bilmen lazım tabii. Mesela kulaklık girişi ise anakartta ki speaker vs. bölümüne USB ise USB bölümüne.

Attığım ilk fotoğrafta sağ üstte speaker adlı bir giriş var.

Ama küçük bir giriş ona neyi takmam gerekiyor. Bilgisayar montajı videolarından az çok bir şeyler biliyorum eğer anlatabilirseniz elime yüzüme bulaştırmadan yaparım diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2021 sürüm yükleyip dener misin?

Güncelledim bu şu kulaklığı mikrofon girişinin çalıştırması olayını çözdü.
Ancak hala aparatımı ön jaklarda kullanamıyorum.
Aparatla beraber taktığımda aygıtı görmüyor.
Arka girişlerde halen sorunsuz çalışıyor aparatta sıkıntı yok yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı