Kasanın ön jakları çalışmıyor

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar işi gücü bıraktım kafayı yedim çözeceğim bunu anakartın bağlantıları tam Realtek'in driveri doğru yüklü Realtek ayarları yapılı ama ön jaklar bir türlü çalışmıyor acaba içinde bir lehim falan mı attı? Ona göre kasanın ön panelini sökeceğim.

Realtek programında ön panel gözüküyor mu? Ön panel gözüküyor ve taktığında aktif oluyorsa dediğin gibi bir lehim atma olayı olmuş olabilir. Fakat Realtek'te ön jackların hiç gözükmüyorsa driverında bir problem vardır. Doğru driverı yüklediğine emin olmalısın.

Ayarların bulunduğu kısmı atabilir misiniz? Bir de bazı PC'lerde AC97 diye de bir jak oluyor. Buna dikkat edin.

Realtek programında ön panel gözüküyor mu? Ön panel gözüküyor ve taktığında aktif oluyorsa dediğin gibi bir lehim atma olayı olmuş olabilir. Fakat Realtek'te ön jackların hiç gözükmüyorsa driverında bir problem vardır. Doğru driverı yüklediğine emin olmalısın.

Doğru driveri yüklediğime eminim ve hiçbir hareket yok Realtek'te şimdi Realtek'i silip bir daha kuruyorum sonuçları SS alıp yazacağım.
Ana kartım = GA-EP43-S3L
Yüklediğim driver =GA-EP43-S3L (rev. 1.0) Support | Motherboard - GIGABYTE Global

İlk başta ön panel kablosu mu takılı değil diye düşündüm. Gözümden kaçmış bağlantılar tam demişsiniz. Belki portlar bozulmuştur direkt.

Ayarların bulunduğu kısmı atabilir misiniz? Bir de bazı PC'lerde AC97 diye de bir jak oluyor. Buna dikkat edin.

Sildim ve tekrardan kurdum değişen bir şey yok ayarlarda resimdekiler gibi.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Dediğim ön panel kablolarını da kontrol edin. Bazı kasalarda AC97 oluyor.

Dediğim ön panel kablolarını da kontrol edin. Bazı kasalarda AC97 oluyor.

Anakarta bağlanan kablo takılı fakat kasanın ön panelindeki boardı tam göremiyorum panel kapatıyor orayı.

Anakarta bağlanan kablo takılı fakat kasanın ön panelindeki board ı tam göremiyorum ön panel kapatıyor orayı.

Ne diyorsunuz ön paneli sökeyim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ara benim eski bilgisayarda da çalışmıyordu. 775 Pinli eski nesil bir anakarttı, modelini unuttum. Her şeyi sorunsuz yüklüyordum, panelin çalıştığından da emindim, ama ses vermiyordu. Ön panele kulaklığı takıp sorun gider deyince bir şekilde onarım yapıp çalışmaya başlıyordu. Sonrasında fark ettim, sorun gider deyince arka jackı iptal edip sesi ön panele veriyormuş. Ön panel çalışmaya başlayınca bu seferde arka taraf çalışmıyordu. Sorun garip bir şekilde işletim sistemini değiştirince düzeldi. O zamanlar 8.1 kullanıyordum. Windows 7'ye geçince sorunsuz bir şekilde tak çalıştır şeklinde çalışmaya başlamıştı. Sırf bu sorun yüzüne Windows 7 kullanmak zorunda kalmıştım.

Bir ara benim eski bilgisayarda da çalışmıyordu. 775 pinli eski nesil bir anakarttı, modelini unuttum. Her şeyi sorunsuz yüklüyordum, panelin çalıştığından da emindim, ama ses vermiyordu. Ön panele kulaklığı takıp sorun gider deyince bir şekilde onarım yapıp çalışmaya başlıyordu. Sonrasında fark ettim, sorun gider deyince arka jackı iptal edip sesi ön panele veriyormuş. Ön panel çalışmaya başlayınca bu sefer de arka taraf çalışmıyordu. Sorun garip bir şekilde işletim sistemini değiştirince düzeldi. O zamanlar 8.1 kullanıyordum. Windows 7'ye geçince sorunsuz bir şekilde tak çalıştır şeklinde çalışmaya başlamıştı. Sırf bu sorun yüzüne Windows 7 kullanmak zorunda kalmıştım.

Windows 7 Windows 8.1 Windows 10 ve Linux gibi sistemlerde denedim sorun aynı.

Bu iş olacak gibi değil ben bir ön paneli sökeyim gelişmeleri yazacağım size.

Arkadaşlar kasayı Full söktüm hiçbir şey yok kasada her şey tama ama çalışmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı